patatoula
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΠόρταλΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Το γέλιο σου...η ζωή μου!!!!

Πήγαινε κάτω 
+7
fluflitsa
jojo2
ATBG7
riganitsas
Exivos
patatoula
aerath
11 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
aerath
Συντονιστής
Συντονιστής
aerath


Αριθμός μηνυμάτων : 12086
Ηλικία : 38
(Τόπος) Από : θέωση είμαι
Registration date : 19/11/2007

Το γέλιο σου...η ζωή μου!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Το γέλιο σου...η ζωή μου!!!!   Το γέλιο σου...η ζωή μου!!!! EmptyΠεμ Απρ 17, 2008 5:13 am

Image hosted by servimg.com


Αφορμή γι' αυτό το άρθρο είναι η παραπάνω φωτογραφία που έτυχε να ξαναδώ στις εικόνες μου και μ' έκανε να νιώσω ωραία!!

Τι πιο σημαντικό φίλοι μου την σημερινή εποχή από το να βλέπεις τους φίλους σου να γελάνε; Να τους βλέπεις να είναι υγειής και χαρούμενοι και πόσο μάλλον να το έχεις προκαλέσει εσύ; Η δική μου απάντηση είναι δεδομένη...


Από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου κάνω τα πάντα για να έχω αυτό το συναίσθημα...όταν λέω τα ΠΑΝΤΑ το εννοώ! Έχει τύχει πολλές φορές να γίνω ρεζίλι, να με βρίσουν, να με παρεξηγήσουν, να χάσω τέλοσπάντων κάθε ποιότητα, ήθος, αξιοπρέπεια κι όλα αυτά τα στοιχεία που παλεύει ο άνθρωπος μια ζωή για να μην του τα στερήσουν ...αλλά ποτέ δε με ένοιαξε...
ακόμα κι όταν ασελγώ πάνω σε κάποιον μόνο και μόνο επειδή ξέρω ότι έτσι πως θα το κάνω θα προκαλέσει γέλιο στους φίλους μου...δε με νοιάζει

Μπορεί κάποιος να σκέφτεται τέτοιου είδους κινήσεις και συμπεριφορές δεν λέγεται χαβαλές αλλά ξεφτιλίκι και κανένα ίχνος αξιοπρέπειας,ελεεινή,χωρίς προσωπικότητα, χωρίς ποιότητα κι επίπεδο, μέσα στην κατάντια και την ποαρακμή τόσο σε μένα όσο και στους φίλους μου που γελάνε με αυτό και πόσο μάλλον δέχονται να το κάνω ... αλλά επειδή ξέρω καλά τα άτομα που έχω δίπλα μου είμαι σίγουρη ότι αν ακούσουν κάποιος να το πει αυτό θα θυμόσουν πολύ!!

Και θα θυμόσουν γιατί ξέρουν ότι δεν είμαι τέτοιο άτομο κι απλά ο σκοπός μου είναι να κάνουμε χαβαλέ...

Ίσως μια μέρα το πληρώσω ακριβά αυτό...διότι για μένα διασκέδαση δεν σημαίνει τίποτα άλλο πέρα από το χαβαλέ και την πλάκα...κι όταν θα πάω να πιώ ένα ποτό θα περάσω καλά μόνο αν κάνω *********...με ξενερώνει απίστευτα να ακούω απλά μουσική και να χορεύω..και γι' αυτό λέω ότι ίσως μια μέρα το πληρώσω αυτό...
γιατί εντάξει οι φίλοι μου που με ξέρουν αλλά κάποιοι άγνωστοι το μόνο σίγουρο είναι ότι θα με παρεξηγήσουν και δεν πρόκειται να με πάρουν στα σοβαρά...

Αυτό προς το παρόν δεν με απασχολεί ΚΑΘΟΛΟΥ...προτιμώ χίλιες φορές να λένε "η Στέλα είναι πολύ τρελοκομείο" παρά " η Στέλα είναι πολύ αξιοπρεπέστατο κορίτσι" και προς Θεού για να μην παρεξηγηθώ συμπαθώ ακράδαντα τους αξιοπρεπείς ανθρώπους αλλά προτιμώ ν' ανήκω στη πρώτη κατηγορία...και γι' αυτό έχω καταντήσει να έχω μάλλον ριπές με πολλά άτομα...


υστερόγραφο: το άρθρο το έγραψα γιατί είμαι ζηλιάρα και ψωνάρα όσο δεν πάει άλλο(ε τι μαρή πατάτα, μόνο για σένα θα μιλάμε;Το γέλιο σου...η ζωή μου!!!! Icon_razz) αλλά θα παρακαλούσα να μην δω κανένα κοπλιμέντο για μένα ή κάποιον καλό λόγο διότι αυτόματα θα ζητήσω να σβηστεί...θα προτιμούσα αν κάποιος θέλει να σχολιάσει να το κάνει σε γενικό πλαίσιο όσον αφορά αν αξίζει να κάνουμε τα πάντα για να βλέπουμε τους φίλους μας να γελάνε ακόμα κι όταν ξεπερνάμε τα όρια!!!!

ευχαριστώ που καταφέρατε να ολοκληρώσετε το σεντονάκι...γεια σας!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/prigkipissoula?ref=name
patatoula
Διαχειριστής
Διαχειριστής
patatoula


Αριθμός μηνυμάτων : 10694
Ηλικία : 49
(Τόπος) Από : το 3ο χωράφι αριστερά
Registration date : 22/09/2007

Το γέλιο σου...η ζωή μου!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το γέλιο σου...η ζωή μου!!!!   Το γέλιο σου...η ζωή μου!!!! EmptyΠεμ Απρ 17, 2008 7:43 am

"Στέλλα είναι πολύ τρελοκομείο" Razz

εκφρασου οπως θες. grinning
Η αποψη μου ειναι οτι με τα χρονια θα αλλαξεις αλλα τουλαχιστον θα το εχεις ευχαριστηθει ως τοτε και θα εχεις φερει κοντα σου πολλα ατομα!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://patatoula.all-up.com
Exivos
Πατάτα Τηγανιτή με Τυρί
Πατάτα Τηγανιτή με Τυρί
Exivos


Αριθμός μηνυμάτων : 1538
Ηλικία : 58
(Τόπος) Από : 40παράληλος
Registration date : 03/12/2007

Το γέλιο σου...η ζωή μου!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το γέλιο σου...η ζωή μου!!!!   Το γέλιο σου...η ζωή μου!!!! EmptyΠεμ Απρ 17, 2008 7:53 am

Αυτό που αξίζει περισσότερο απ΄ όλα στη ζωή μας είναι να τα έχουμε καλά με τον εαυτό μας , αν αυτό που κάνουμε μας αρέσει και μας γεμίζει , τότε κανένα πρόβλημα , και για όσους δεν μας καταλαβαίνουν , απλά πρόβλημα τους , και στο κάτω , κάτω τη είναι η αξιοπρέπεια ; και αυτός που κάνει χαβαλέ δεν έχει αξίες στη ζωή του ; ούτε πρέπει ;





Στέλλα …………γουστάρω πολύ που είσαι τρελοκομείο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης
Anonymous



Το γέλιο σου...η ζωή μου!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το γέλιο σου...η ζωή μου!!!!   Το γέλιο σου...η ζωή μου!!!! EmptyΠεμ Απρ 17, 2008 12:21 pm

Κάνε τους φίλους σου να γελούν, διατηρώντας την αξιοπρπέπεια σου, μπορείς να τα κάνεις και τα δύο. Πιστευω πως μεγαλώνοντας θα αλλάξεις, γιατί ίσως θα δεις πως εκτός από τους συγκεκριμένους ανθρώπους που έχεις δίπλα σου, και σε "χρησιμοποιοούν" (τρόπος του λέγειν) για να κάνουν χαβαλέ, θα θελήσεις να φέρεις και κάποια άλλα άτομα κοντά σου, πες ερωτικά, πες επαγγελματικά, πες φιλικά, στα οποία θα πρέπει να επιδείξεις μία συμπεριφορά πιο αξιοπρεπή. Ίσως αν περάσουν τα χρόνια και χάσεις αρκετά από τα άτομα που θα ήθελες να είχες κοντά σου, να το ξανασκεφτείς.

Φιλικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
riganitsas
Πατάτα Φούρνου
Πατάτα Φούρνου
riganitsas


Αριθμός μηνυμάτων : 566
(Τόπος) Από : Αθήνα
Registration date : 08/02/2008

Το γέλιο σου...η ζωή μου!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το γέλιο σου...η ζωή μου!!!!   Το γέλιο σου...η ζωή μου!!!! EmptyΠεμ Απρ 17, 2008 12:49 pm

Ρε συ Στέλλα, πόσο είχες πιει; Τι προβληματισμοί είναι αυτοί; Αχ..., γυναίκες...

Και να θέλεις να αλλάξεις, δε γίνεται. Είσαι αυτή που είσαι. Το να προσποιθείς κάτι άλλο, είναι ο σίγουρος δρόμος για τη μιζέρια. Από κει και πέρα...
Η ζωή είναι πολύ σοβαρή υπόθεση για να την πάρεις στα σοβαρά...
Μα, να μην ξεχνάς: η αξιοπρέπεια είναι ένοια ευρύτερη της ελευθερίας.

Καλά να 'σαι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.netlab.gr
ATBG7
Συντονιστής
Συντονιστής
ATBG7


Αριθμός μηνυμάτων : 883
Ηλικία : 50
(Τόπος) Από : ΠΟΥΘΕΝΑ ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΑΡΧΩ
Registration date : 24/09/2007

Το γέλιο σου...η ζωή μου!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το γέλιο σου...η ζωή μου!!!!   Το γέλιο σου...η ζωή μου!!!! EmptyΠεμ Απρ 17, 2008 2:48 pm

Το χαμόγελο κάνει τους άλλους να ανησυχούν. Αυτό να μην το ξεχάσεις ΠΟΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ
Στελίτσα κάνε την ζωή σου και άσε τους άλλους να λένε ότι θέλουν...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
patatoula
Διαχειριστής
Διαχειριστής
patatoula


Αριθμός μηνυμάτων : 10694
Ηλικία : 49
(Τόπος) Από : το 3ο χωράφι αριστερά
Registration date : 22/09/2007

Το γέλιο σου...η ζωή μου!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το γέλιο σου...η ζωή μου!!!!   Το γέλιο σου...η ζωή μου!!!! EmptyΠεμ Απρ 17, 2008 3:09 pm

ATBG7 έγραψε:
Το χαμόγελο κάνει τους άλλους να ανησυχούν. Αυτό να μην το ξεχάσεις ΠΟΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ
Στελίτσα κάνε την ζωή σου και άσε τους άλλους να λένε ότι θέλουν...
Αντρικο εδω δεν μιλαμε για χαμογελο αλλα για ξεκαρδισμα Laughing

αστειευομαι φυσικα Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://patatoula.all-up.com
ATBG7
Συντονιστής
Συντονιστής
ATBG7


Αριθμός μηνυμάτων : 883
Ηλικία : 50
(Τόπος) Από : ΠΟΥΘΕΝΑ ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΑΡΧΩ
Registration date : 24/09/2007

Το γέλιο σου...η ζωή μου!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το γέλιο σου...η ζωή μου!!!!   Το γέλιο σου...η ζωή μου!!!! EmptyΠεμ Απρ 17, 2008 4:00 pm

Τι κακιά που είσαι lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jojo2
Πουρεδάκι
Πουρεδάκι
jojo2


Αριθμός μηνυμάτων : 12
Ηλικία : 58
Registration date : 26/09/2007

Το γέλιο σου...η ζωή μου!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το γέλιο σου...η ζωή μου!!!!   Το γέλιο σου...η ζωή μου!!!! EmptyΠεμ Απρ 17, 2008 7:58 pm

η στελλα ποια ειναι βρε παιδια;
αχα χα χα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aerath
Συντονιστής
Συντονιστής
aerath


Αριθμός μηνυμάτων : 12086
Ηλικία : 38
(Τόπος) Από : θέωση είμαι
Registration date : 19/11/2007

Το γέλιο σου...η ζωή μου!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το γέλιο σου...η ζωή μου!!!!   Το γέλιο σου...η ζωή μου!!!! EmptyΠεμ Απρ 17, 2008 9:50 pm

βλεπω ξεθαρεψες εσυ μικρε..σε καναμε φορουμιστα!!!!!μπινγκοοοο!!! :ntan:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/prigkipissoula?ref=name
patatoula
Διαχειριστής
Διαχειριστής
patatoula


Αριθμός μηνυμάτων : 10694
Ηλικία : 49
(Τόπος) Από : το 3ο χωράφι αριστερά
Registration date : 22/09/2007

Το γέλιο σου...η ζωή μου!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το γέλιο σου...η ζωή μου!!!!   Το γέλιο σου...η ζωή μου!!!! EmptyΠαρ Απρ 18, 2008 7:28 am

jojo2 έγραψε:
η στελλα ποια ειναι βρε παιδια;
αχα χα χα...
χαζοπουλι lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://patatoula.all-up.com
fluflitsa
Πουρεδάκι
Πουρεδάκι
fluflitsa


Αριθμός μηνυμάτων : 17
(Τόπος) Από : τρελάθηκα
Registration date : 22/03/2008

Το γέλιο σου...η ζωή μου!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το γέλιο σου...η ζωή μου!!!!   Το γέλιο σου...η ζωή μου!!!! EmptyΠαρ Απρ 18, 2008 11:15 am

απο προσωπική μου πείρα, σου λεω ότι πάντα θα είσαι διαολάκι! ίσως αλλάξει ο τρόπος που κάνεις χαβαλέ, αλλά πάντα θα τον κάνεις. μείνε όπως είσαι!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://wx-to-mati-mou.blogspot.com/
Χριστίνα
Πατάτα Φούρνου
Πατάτα Φούρνου
Χριστίνα


Αριθμός μηνυμάτων : 284
Ηλικία : 41
(Τόπος) Από : Κύπρος
Registration date : 30/09/2007

Το γέλιο σου...η ζωή μου!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το γέλιο σου...η ζωή μου!!!!   Το γέλιο σου...η ζωή μου!!!! EmptyΠαρ Απρ 18, 2008 2:45 pm

Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
katerinal
Πατάτα Τηγανιτή
Πατάτα Τηγανιτή
katerinal


Αριθμός μηνυμάτων : 1200
(Τόπος) Από : παντού και πουθενά
Registration date : 01/02/2008

Το γέλιο σου...η ζωή μου!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το γέλιο σου...η ζωή μου!!!!   Το γέλιο σου...η ζωή μου!!!! EmptyΣαβ Απρ 19, 2008 9:41 pm

Να χαμογελάς πάντα Στέλλα και να είσαι όπως είσαι:
ναζιάρα και παιχνιδιάρα Very Happy

Δεν έχεις ακούσει αυτό που λένε: Να χαμογελάς συχνά, δεν ξέρεις πότε μπορεί κάποιος να ερωτευτεί το χαμόγελό σου Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
paraponaki
Πατάτα Φούρνου
Πατάτα Φούρνου
paraponaki


Αριθμός μηνυμάτων : 478
Ηλικία : 52
(Τόπος) Από : ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΧΩΡΙΟ ΤΗΝ ΑΘΗΝΑ
Registration date : 12/10/2007

Το γέλιο σου...η ζωή μου!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το γέλιο σου...η ζωή μου!!!!   Το γέλιο σου...η ζωή μου!!!! EmptyΚυρ Απρ 27, 2008 11:55 pm

ΤΟ :xoxo: :xoxo: :xoxo: ΤΗΝ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΕΠΟΧΗ ΕΙΝΑΙ ΣΠΑΝΙΟ ΣΑΝ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΡΑΣΙ!!!
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΜΙΖΕΡΙΑΖΟΥΜΕ :thimwsa: ΚΑΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΟΜΑΣΤΕ sad sad
ΠΑΡΑ ΖΟΥΜΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ!!! :mpira:
Η ΣΤΕΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ :/aggelaki/: ΠΟΥ ΤΟ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΠΟΛΥ :lovek: ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ!!!
ΕΙΣΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΕΓΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ!!!
ΣΤΕΛΛΑΚΙ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΠΟΤΕ!!! : :kollato:
ΚΑΙ ΝΑ :/gamos: ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΤΣΙ ΘΑ ΕΙΣΑΙ!!
ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aerath
Συντονιστής
Συντονιστής
aerath


Αριθμός μηνυμάτων : 12086
Ηλικία : 38
(Τόπος) Από : θέωση είμαι
Registration date : 19/11/2007

Το γέλιο σου...η ζωή μου!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το γέλιο σου...η ζωή μου!!!!   Το γέλιο σου...η ζωή μου!!!! EmptyΔευ Απρ 28, 2008 12:06 am

μ'αρεσει που ειπα να μην γραψετε κοπλιμεντα αλλα να σχολιασετε το ζουμι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/prigkipissoula?ref=name
paraponaki
Πατάτα Φούρνου
Πατάτα Φούρνου
paraponaki


Αριθμός μηνυμάτων : 478
Ηλικία : 52
(Τόπος) Από : ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΧΩΡΙΟ ΤΗΝ ΑΘΗΝΑ
Registration date : 12/10/2007

Το γέλιο σου...η ζωή μου!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το γέλιο σου...η ζωή μου!!!!   Το γέλιο σου...η ζωή μου!!!! EmptyΔευ Απρ 28, 2008 12:15 am

aerath έγραψε:
μ'αρεσει που ειπα να μην γραψετε κοπλιμεντα αλλα να σχολιασετε το ζουμι
ΚΑΛΑ ΜΑΜΑ ΜΗΝ ΜΕ ΜΑΛΩΝΕΙΣ
ΑΛΛΑ ΑΣΕ ΜΑΣ ΝΑ ΕΚΦΡΑΣΤΟΥΜΕ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΟΠΩΣ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΤΖΟΝ
Πατάτα Φούρνου
Πατάτα Φούρνου
ΤΖΟΝ


Αριθμός μηνυμάτων : 336
Registration date : 02/04/2008

Το γέλιο σου...η ζωή μου!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το γέλιο σου...η ζωή μου!!!!   Το γέλιο σου...η ζωή μου!!!! EmptyΠεμ Φεβ 04, 2010 12:46 am

Πολύ όμορφο άρθρο.
Μου αρέσει και μενα αυτό, να βλέπω φίλους να γελάνε, να περνούν καλά και να εχω κάνει κι εγω κατι γι αυτό.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Το γέλιο σου...η ζωή μου!!!!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
patatoula :: Η ΠΑΤΑΤΟΓΩΝΙΑ ΜΑΣ :: Άρθρα-
Μετάβαση σε: