patatoula
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΠόρταλΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Μια Πρωτοχρονιατικη Ιστορια

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ageladitsa
Συντονιστής
Συντονιστής
ageladitsa


Αριθμός μηνυμάτων : 2713
Ηλικία : 39
(Τόπος) Από : Εδώ, Εκεί, Παραπέρα . . . Παντού!!!
Registration date : 27/09/2007

Μια Πρωτοχρονιατικη Ιστορια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Μια Πρωτοχρονιατικη Ιστορια   Μια Πρωτοχρονιατικη Ιστορια EmptyΣαβ Ιαν 03, 2009 12:55 am

Καλε μπηκε ο Νεος χρονος,
Μια Πρωτοχρονιατικη Ιστορια 85290111
Το καταλαβατε???

Μισω τις γιορτες, εινια το χειροτερο μου. Αν θες να με "πικαρεις" να μου τραγουδας χαρουμενα γιορτινα τραγουδακια...

Φετο ειχαν ολα συνομοτησει εναντιον μου...
Απο 27/11 ακουγα χαρουμενα Χριστουγενιατικα τραγουδακια στη δουλεια και το χειροτερο τα εμαθα απ'εξω, ο Χρηστος τελικα δεν ηρθε στις γιορτεσ και το χειροτερο ολα εδειχναν οτι θα ειμαι μονη μου εντελως την πρωτοχρονια....

Παραμονη Πρωτοχρονιας και ωρα 10 το πρωι. Εξαντλημενη απο την εβδομαδα των Χριστουγεννων ξεκιναω για την δουλεια με χαλια ψυχολογια, αφου ηταν αβεβαιο οτι θα προλαβαινα την πρωτοχρονια στο σπιτι. Φτανω Αττικη 11:15 και εκει με περημενει μια συναδελφος. "Αυτοκτονησε καποιος στα Κ.ΠΑτησια"
"Ολα στραβα" σκεφτομαι και ξεκηναμε για τον Προαστιακο...
"12:06 περναει" μας λεει ο τυπος πισω απο τον κεσε στον σταθμο και ειχε το ιδιο βαριεστημενο υφος που ειχα κι εγω. Συνεχιζω να σκεφτομαι οτι ολοι δουλευουμε βαριεστημενα και θελουμε να πνιξουμε οποιον τρελο κυκλοφορει εξω παραμονη.

Εκει που περημενα με τις συναδελφους, που ειχαμε αρχισει να γινομαστε πολλες, ξαφνικα ερχετε ενας λαχειοπωλης. "Παρτε ενα Λαχειο κοριτσια" Αγοραζουμε ολες απο ενα κακην κακως και εκει που ετοιμαζομασταν να παμε στο τρενο τον ειδα για τριτη συνεχομενη χρονια αναμεσα στο πληθος...

Μια Πρωτοχρονιατικη Ιστορια Crying11

Ενας κυριος που βλεπω μονο παραμονη πρωτοχρονιας κοντουλης, με γυαλιακια στρογγυλα και μια πολυ διακρητικη γεννιαδα λευκη, κατακοκκινα μαγουλα και στρογγυλη κοιλιτσα. Διπλατου παντα μια κοπελιτσα με σκουφακι και λιγο πιο κοντη απο αυτον.

Τον δειχνω επιτελους σε καποιον "τρια χρονια τωρα δε με πιστευε κανεις" ολες συμφωνησαμε οτι ειναι ιδιος ο Αγιος...

"Για την ακριβεια," λεει μια " ο Αγιος Νικολαος μοιρασε ολη την περιουσια του στα παιδια και στους φτωχους..." παντως ολες καναμε μια ευχη!

Λιγες ωρες μετα, το μαγαζι αδειο, ο κοσμος εχει παρει τον δρομο για το σπιτι του και εμεις κανουμε χαβαλε στην δουλεια. Φτιαχνουμε ενα μαγικο ραβδι και κανουμε ευχες για το νεο ετος. Σχολαμε στην ωρα μας για πρωτη φορα μετα απο ενα μηνα και περνουμε τον δρομο του γυρισμου.
Δε θα σας πω τι ευχηθηκα, αλλα εκανα την πιο ωραια πρωτοχρονια, μακαρι η μια ωρα να κρατουσε για 10...
Μονη; οχι δεν ημουνα, με πολυ κοσμο; ουτε... Αλλα ο αντρας μου ηταν ο μονος που επιασε γραμμη για να μου πει καλη χρονια και ενα μονο ξερω να σας πω στα σιγουρα, μποριε να μισω αυτες τις μερες για τον υπερκαταναλωτησμο που μας πιανει και για αλλα πολλα αρνητικα, αλλα οσο ζει η μικρη 5χρονη Δωρα μεσα μου, δε θα παψω ποτε να ζηταω το καλυτερο δωρο απο τον Αγιο Βασιλη...

Ξερεις μπορει να μην βρεις το αυτοκινητο που θες κατω απο το σπιτι σου Πρωτη του χρονου ή ενα δωρο εκπληξη κατω απο το δεντρο, αλλα σιγουρα θα σου κανει μια ευχη σου πραγματικοτητα.

Αυτο που μπορω να πω εινια οτι ευχηθηκα για ολους μας Χαρα Υγεια και Ευτυχεια. Γιατι αμα υπαρχει υγεια ολα τ'αλλα κανονιζονται..

Καλη Χρονια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://myspace.com/dorazafir
coursaros
Συντονιστής
Συντονιστής
coursaros


Αριθμός μηνυμάτων : 15001
Ηλικία : 51
(Τόπος) Από : καμωμένος
Registration date : 23/09/2007

Μια Πρωτοχρονιατικη Ιστορια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια Πρωτοχρονιατικη Ιστορια   Μια Πρωτοχρονιατικη Ιστορια EmptyΚυρ Ιαν 04, 2009 8:14 pm

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά Δώρα!!!
Πάντα με υγεία, και ό,τι άλλο επιθυμείς!
Καλή χρονιά να έχουμε όλοι μας... SmileSmile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.greek-astronomy.com
 
Μια Πρωτοχρονιατικη Ιστορια
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
patatoula :: Η ΠΑΤΑΤΟΓΩΝΙΑ ΜΑΣ :: Άρθρα-
Μετάβαση σε: