patatoula
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΠόρταλΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Flashιές

Πήγαινε κάτω 
+3
coursaros
patatoula
ΤΖΟΝ
7 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ΤΖΟΝ
Πατάτα Φούρνου
Πατάτα Φούρνου
ΤΖΟΝ


Αριθμός μηνυμάτων : 336
Registration date : 02/04/2008

Flashιές Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Flashιές   Flashιές EmptyΠαρ Φεβ 05, 2010 5:41 pm

Flashιές 250px-ComicsFlash-goog

Οι Φλασιές ειναι το αγαπημένο μου κομμάτι εδω.
Δε ξέρω γιατι, απλά νιώθω καλά εδω, οτι μπορώ να εκφραστώ χωρίς παρεξήγηση. Και να σκεφτείς οτι τα ειχα κόψει τα φόρουμ επι χρόνια.

Ενα πολύ καλό που βρίσκει κανεις στο Διαδίκτυο ειναι οτι υπάρχουν γωνιές όπου μπορεί να εκφράσει κάτι που του ήρθε στο μυαλό και μάλιστα να ξέρει οτι εστω και 2-3 άτομα θα το διαβάσουν κι ίσως προκύψει και καλή κουβέντα μεσα απο τα σχόλια. Και πολύ γέλιο.

Λες, "εγω θα το πώ κι ας πούνε οτι θέλουν για μενα ...".

Μερικές φορές μπορεί και να αισθανθείς ηλίθιος μετά. Παίζει και να είσαι.
Ομως το λες, το γράφεις δηλαδή και σου φεύγει ενα βάρος.
Σου ήρθε κατακούτελα, σου βγήκε επειδη ηταν καιρό μεσα σου και ηταν ωρα να βγει, βγήκε, ούφφφφ το είπες !
Για χ,ψ,β λόγους δεν θες ή δεν μπορείς να πεις αυτο που θες σε κάποιον ζωντανά, απο κοντά, σε επαφή, με μιλιά, με ακούμπημα, με βλέμμα, το λες εδω.
Οκ δεν ειναι το ίδιο, ξέρω.

Μα επίσης δεν ειναι το ίδιο να ακούς μουσική στο youtube με το να εισαι σε ρεμπετάδικο με καλή παρέα. Δεν ειναι το ίδιο το να βλέπεις βιντεάκια με το να πάς θέατρο, σινεμά, σε μιά παράσταση με παρέα.
Δεν ειναι το ίδιο να διαβάζεις για την ζωή με το να ζείς την ίδια την ζωή.
Το Ιντερνετ δεν υποκαθιστά την πραγματικότητα και συχνά μετατρέπεται σε μια άλλη σφαίρα πραγματικότητας όπου οι διαστάσεις των πραγμάτων μεταλάσσονται άλλοτε σε καλύτερες κι άλλοτε σε χειρότερες απ οτι πράγματι ειναι.
Ειναι πιο εύκολο συχνά να γράψεις κάτι παρά να το πείς, μα ειναι φορές που δεν πρέπει να γράφουμε κάτι που δεν θα λέγαμε απο κοντά ειδικά προς ανθρώπους που γνωρίζουμε προσωπικά και εντός και εκτός διαδικτύου.
Πέρα απο συμπάθειες και αντιπάθειες εντός ή εκτός, παραμένουμε άνθρωποι, ο καθένας με τα καλά του και τα άσχημά του. Καλή ανάγνωση χρειάζεται για να κατανοήσουμε τον άλλον οταν γράφει κάτι και το διαβάζουμε, γιατι δεν υπάρχει το βλέμμα, η μυρωδιά, το χρώμα.
Πρέπει να προσπαθήσουμε να καταλάβουμε γιατι το γραψε, πώς σκεφτόταν, τι θέλει να πεί.
Ακόμα κι αν πρόκειται για μία φλασιά !
Ετσι μου ρθε ρε παιδί μου, θέλω ενα χώρο να το πώ !
Δικαίωμα στην φλασιά για όλους, τώρα !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
patatoula
Διαχειριστής
Διαχειριστής
patatoula


Αριθμός μηνυμάτων : 10694
Ηλικία : 49
(Τόπος) Από : το 3ο χωράφι αριστερά
Registration date : 22/09/2007

Flashιές Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Flashιές   Flashιές EmptyΣαβ Φεβ 06, 2010 10:16 am

ζητω οι φλασιες!!!:/yio:

Βασικα το εχω ξανα πει. Το ιντερνετ ειναι παγιδα γιατι λειπει αυτη η επαφη που μπορουμε να καταλαβουμε τι ειναι ο αλλος.
Η φαντασια μας μπορει να μας παει σε αλλα μονοπατια...
Εκτος αν γνωριζεις τον αλλο οπως γινεται εδω μεσα με μερικους!!! :kardioktupi:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://patatoula.all-up.com
coursaros
Συντονιστής
Συντονιστής
coursaros


Αριθμός μηνυμάτων : 15001
Ηλικία : 51
(Τόπος) Από : καμωμένος
Registration date : 23/09/2007

Flashιές Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Flashιές   Flashιές EmptyΣαβ Φεβ 06, 2010 11:34 am

Πόσο δίκιο έχεις σε όλα αυτά!

Σωστά τα λες...

Το θέμα είναι αν είσαι καλοπροαίρετος και «διαβάζεις» με θετική σκέψη αυτά που γράφει ο άλλος, ή αν είσαι κακοπροαίρετος και βγάζεις όλο τον αρνητισμό σου σε αυτά που γράφει ο άλλος! Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.greek-astronomy.com
Exivos
Πατάτα Τηγανιτή με Τυρί
Πατάτα Τηγανιτή με Τυρί
Exivos


Αριθμός μηνυμάτων : 1538
Ηλικία : 58
(Τόπος) Από : 40παράληλος
Registration date : 03/12/2007

Flashιές Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Flashιές   Flashιές EmptyΣαβ Φεβ 06, 2010 1:59 pm

το ιντερνετ είναι μια εικονική πραγματικότητα , την οποία ο καθένας απο μας την χρησιμοποιεί όπως τη καταλαβαίνει ή ακόμη όπως θα ήθελε να είναι , προβάλει δλδ μια εικόνα του εαυτού του που θα ήθελε να είναι , παράλληλα βέβαια είναι και μια τεράστιο βήμα μέσα απο το οποίο ο καθένας εκθέτει τις απόψεις του και τις ανταλλάσει με άλλους χρήστες . Δεν υπάρχουν όρια σ' αυτό ή καλύτερα υπάρχουν όρια, αυτά που εμείς θέτουμε

αν δεν μπορούσαμε να πούμε τις "φλασιές " μας σε ένα τέτοιο τόπο τότε ποπυ θα μπορούσαμε ;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΤΖΟΝ
Πατάτα Φούρνου
Πατάτα Φούρνου
ΤΖΟΝ


Αριθμός μηνυμάτων : 336
Registration date : 02/04/2008

Flashιές Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Flashιές   Flashιές EmptyΣαβ Φεβ 06, 2010 5:44 pm

Και με τα τρία παραπάνω σχόλια συμφωνώ.
Δεν υπάρχει καλή και κακή φλιασιά, καλό και κακό ίντερνετ, υπάρχουν όμως καλές και κακές ανθρώπινες στιγμές και βγαίνουν μερικές φορές στο νετ, ως διέξοδο, ως ξέσπασμα.
Και πραγματικά ειναι σωτήριο να εχεις κάπου να πείς μιά φλασιά, όπως εχεις ενα φίλο που μπορείς να του πείς τα πάντα κι άνετα του ξεφουρνίζεις οτιδήποτε ; Κάπως ετσι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zoyzoy
Πατάτα Φούρνου
Πατάτα Φούρνου
zoyzoy


Αριθμός μηνυμάτων : 233
(Τόπος) Από : Νησί
Registration date : 28/10/2009

Flashιές Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Flashιές   Flashιές EmptyΣαβ Φεβ 06, 2010 6:29 pm

Για το net εγώ πιστεύω ότι πραγματικά μας κλέβει την κοινωνική ζωή οι ώρες που αφιερώνουμε εδώ χάνουμε την πραγματικότητα.Για άλλους όμως ίσως να είναι σωτήρια αυτή η εικονική επαφή.Γεννιούνται φιλίες και μπορούν να συνδυάσουν και τα δύο.
Παίζει και να υπάρχει η ψευτιά και η υποκρισία πίσω απ'την οθόνη.
Όταν συναναστρέφεσαι με άτομα και παρακολουθείς τις συζητήσεις και τις σκέψεις τους νομίζω μπορείς να κρίνεις την ποιότητα του συνομιλητή σου.
Πρέπει να είναι πολύ ηθοποιός ο άλλος για να σε ξεγελάσει.
Τώρα οι φλασιές είναι ωραίες να εκφράζονται γιατί κρύβουν εσωτερικά μηνύματα που ίσως δεν μπορούν να ειπωθούν σε άλλο χώρο.

Καλό ΣΒΚ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://armenakisyros.blogspot.gr/
ΤΖΟΝ
Πατάτα Φούρνου
Πατάτα Φούρνου
ΤΖΟΝ


Αριθμός μηνυμάτων : 336
Registration date : 02/04/2008

Flashιές Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Flashιές   Flashιές EmptyΚυρ Φεβ 07, 2010 2:05 am

Κοίτα ... μια και το αναφέρεις, απο ηθοποιία έχουμε χορτάσει στο νετ.
Ομως και αυτη ειναι αποδεκτή οταν δεν βλάπτει, δεν γίνεται με σκοπό να ξεγελάσει ή να προσβάλλει τον άλλον.
Εμένα πχ αμα με δείς εκτός νετ μπορεί να αλλάξεις γνώμη αλλα αυτο δεν σημαίνει και οτι υποκρίνομαι κατι που δεν ειμαι.
Αλλωστε προσωπικά δεν το χω κι ανάγκη να δείξω κατι άλλο.
Αυτα ισως τα πούμε απο κοντά κάποτε καλύτερα.
Μου εχει τύχει όμως απο τεράστιο ηθοποιό στο νετ, να διαβάζω απίθανα κείμενα, τρελές φλασιές, διαλόγους με φαντασία και γέλιο.
Εκεινη την ωρα δεν με νοιάζει ποιός ειν αυτός, αλλα απολαμβάνω αυτα που γράφει και τον τρόπο που εκφράζει τη φλασιά του, καλοπροαίρετα οπως ειπε πριν ο coursaros.
Οταν τον/την βαρεθώ επειδη παρεκτρέπεται ή γι άλλους λόγους, παύω να ασχολούμαι. Τρώω φλασιά και ξεκόβω, τέλος.
Οπως και οταν αντιληφθώ οτι ο άλλος δεν ειναι εντάξει, άλλη μία φλασιά και δρόμο. Το πολυ να τη γράψω κιόλας τη φλασιά, αν και αποφεύγω τους διαδικτυακούς πολέμους, όσοι με ξέρουν το ξέρουν αυτό.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
paliokoutavo
Πατάτα Τηγανιτή με Τυρί
Πατάτα Τηγανιτή με Τυρί
paliokoutavo


Αριθμός μηνυμάτων : 2980
(Τόπος) Από : οπου θελω. Χμ!
Registration date : 28/12/2007

Flashιές Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Flashιές   Flashιές EmptyΔευ Φεβ 08, 2010 12:20 pm

bow2 bow2 bow2 :bravicimo: :bravicimo: :bravicimo: :bravicimo: :bravicimo:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.mgsound.gr/
paliokoutavo
Πατάτα Τηγανιτή με Τυρί
Πατάτα Τηγανιτή με Τυρί
paliokoutavo


Αριθμός μηνυμάτων : 2980
(Τόπος) Από : οπου θελω. Χμ!
Registration date : 28/12/2007

Flashιές Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Flashιές   Flashιές EmptyΔευ Φεβ 08, 2010 11:10 pm

Βλέπω ότι έχεις βάλει το flash Gordon για Φωτογραφία. Επομένως :

');}//]]>