patatoula
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΠόρταλΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΑΤΕ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΤΕ;

Πήγαινε κάτω 
+7
adora
coursaros
patatoula
paliokoutavo
ageladitsa
aerath
paraponaki
11 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
paraponaki
Πατάτα Φούρνου
Πατάτα Φούρνου
paraponaki


Αριθμός μηνυμάτων : 478
Ηλικία : 52
(Τόπος) Από : ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΧΩΡΙΟ ΤΗΝ ΑΘΗΝΑ
Registration date : 12/10/2007

ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΑΤΕ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΤΕ; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΑΤΕ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΤΕ;   ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΑΤΕ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΤΕ; EmptyΚυρ Ιουν 15, 2008 4:48 pm

Image hosted by servimg.com



ΕΝΑ ΕΡΩΤΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΕΡΧΟΜΑΣΤΑΝ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ,

ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΩΝ ΜΕΓΑΛΩΝ (ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΟ ΕΡΩΤΗΜΑ, ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΜΑΣ ΖΗΤΑΓΑΝΕ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΜΕ)
ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΟΡΦΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΥ
ΣΤΟ ΠΙΣΩ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΜΥΑΛΟΥ ΜΑΣ, (ΣΥΝΗΘΩΣ) ΤΩΝ ΕΦΗΒΙΚΩΝ ΜΑΣ ΧΡΟΝΩΝ.

ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΛΟΥΜΑΣΤΑΝ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΜΙΑ ΑΠΟΦΑΣΗ.
ΈΤΣΙ ΑΛΛΟΙ ΚΑΤΑΛΗΞΑΜΕ ΣΕ ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΣΧΟΛΕΣ ,
ΑΛΛΟΙ ΣΤΗΝ ΠΙΑΤΣΑ ΑΝΑΖΗΤΩΝΤΑΣ ΜΕΡΟΚΑΜΑΤΟ,
ΑΛΛΟΙ ΑΝΑΛΑΜΒΑΜΕ ΜΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ
ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΣΥΝΕΧΙΣΑΜΕ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ (ΣΕ ΜΙΑ ΑΝΩΤΑΤΗ ΣΧΟΛΗ).

ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΗΓΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΠΟ ΜΑΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΑ;
ΣΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΠΟΥ ΟΝΕΙΡΕΥΤΗΚΕ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΚΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΙΑ ;
Η ΜΗΠΩΣ Η ΖΩΗ ΜΑΣ ΑΝΑΓΚΑΖΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΕΝΑ ΜΙΣΘΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΝΙΩΘΟΥΜΕ ΟΤΙ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ;
ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΕΙΧΑΤΕ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΑΣ ΟΤΑΝ ΚΑΝΑΤΕ ΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΣΑΣ ;
ΤΕΛΙΚΑ '' ΤΙ ΓΙΝΑΤΕ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΕΓΑΛΩΣΑΤΕ;"
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΑΤΕ ΕΣΕΙΣ Ή ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΗΘΕΛΕ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΚΑΙ Η ΜΑΜΑ ΣΑΣ;
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΑΤΕ ΕΣΕΙΣ Η΄ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΟΙ ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΣΑΣ ΕΣΠΡΩΞΑΝ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ;


(Η ΑΦΟΡΜΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΗΤΑΝ ΕΝΑΣ ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΦΙΛΟΣ.
ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΗΘΗΚΑΜΕ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΩΣ SECURITY ΘΑ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΤΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΤΟΥ ΗΤΑΝ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΜΕ ΤΟ ΚΤΗΜΑΤΟΜΕΣΙΤΙΚΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ.
ΒΛΕΠΕΤΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΔΕΝ ΠΕΡΙΣΣΕΥΕ ΧΡΟΝΟΣ ΓΙΑ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΈΠΡΕΠΕ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΌΠΟΥ ΕΒΡΙΣΚΕ ΔΟΥΛΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΖΕΙ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΤΟΥ ΜΙΑ ΚΑΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΘΑΝΕΙ ΚΑΙ ΟΙ ΜΗΤΕΡΑ ΤΟΥ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕ.
'ΕΤΣΙ ΤΩΡΑ ΣΤΑ 37 ΤΟΥ ΧΡΟΝΙΑ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΕ ΜΙΑ ΣΧΟΛΗ ΤΟΥ ΟΑΕΔ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΤΑ ΚΤΗΜΑΤΟΜΕΣΙΤΙΚΑ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΝΟΝΤΑΣ ΝΑ ΤΟ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ ΩΣ ΚΥΡΙΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΤΟΥ)[img][/img][img][/img]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aerath
Συντονιστής
Συντονιστής
aerath


Αριθμός μηνυμάτων : 12086
Ηλικία : 38
(Τόπος) Από : θέωση είμαι
Registration date : 19/11/2007

ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΑΤΕ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΤΕ; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΑΤΕ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΤΕ;   ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΑΤΕ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΤΕ; EmptyΚυρ Ιουν 15, 2008 5:04 pm

δυστυχως λινακι ειναι σπανιο φαινομενο να ακολουθησεις ενα επαγγελμα που σου αρεσει ή που ονειρευοσουν απο παιδι


αλλα ακομα και το επαγγελμα που ηθελες να κανεις αν το κανεις αργοτερα δεν ειναι δεδομενο κιολας οτι θα σου αρεσει...παιζουν πολλα ρολο σε μια εργασια και το κυριοτερο πιστευω ειναι η επικοινωνια με τους αλλους συναδελφους,αν δλδ δημιουργουν υγιες κλιμα ή σε κανουν να αρρωσταινεις


οποτε αυτα τα ερωτηματα του τυπου "μικρος ηθελα να γινω αστροναυτης και η ζωη τα φερνει ετσι κλπ κλπ ειναι παραμυθακια που τα βαριουνται ακομα κ τα παιδια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/prigkipissoula?ref=name
Επισκέπτ
Επισκέπτης
Anonymous



ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΑΤΕ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΤΕ; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΑΤΕ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΤΕ;   ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΑΤΕ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΤΕ; EmptyΚυρ Ιουν 15, 2008 5:44 pm

aerath έγραψε:
...παιζουν πολλα ρολο σε μια εργασια και το κυριοτερο πιστευω ειναι η επικοινωνια με τους αλλους συναδελφους,αν δλδ δημιουργουν υγιες κλιμα ή σε κανουν να αρρωσταινεις
plusone1
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ageladitsa
Συντονιστής
Συντονιστής
ageladitsa


Αριθμός μηνυμάτων : 2713
Ηλικία : 39
(Τόπος) Από : Εδώ, Εκεί, Παραπέρα . . . Παντού!!!
Registration date : 27/09/2007

ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΑΤΕ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΤΕ; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΑΤΕ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΤΕ;   ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΑΤΕ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΤΕ; EmptyΚυρ Ιουν 15, 2008 8:29 pm

egw mpatsoni h8ela na ginw sxediastria spoudasa thn kitrini fuli upiretw
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://myspace.com/dorazafir
paliokoutavo
Πατάτα Τηγανιτή με Τυρί
Πατάτα Τηγανιτή με Τυρί
paliokoutavo


Αριθμός μηνυμάτων : 2980
(Τόπος) Από : οπου θελω. Χμ!
Registration date : 28/12/2007

ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΑΤΕ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΤΕ; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΑΤΕ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΤΕ;   ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΑΤΕ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΤΕ; EmptyΚυρ Ιουν 15, 2008 9:25 pm

egw den exw mwgalwsei akoma....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.mgsound.gr/
patatoula
Διαχειριστής
Διαχειριστής
patatoula


Αριθμός μηνυμάτων : 10694
Ηλικία : 49
(Τόπος) Από : το 3ο χωράφι αριστερά
Registration date : 22/09/2007

ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΑΤΕ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΤΕ; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΑΤΕ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΤΕ;   ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΑΤΕ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΤΕ; EmptyΤρι Ιουν 17, 2008 7:40 am

μεχρι την τριτη λυκειου δεν ηθελα κανενα επαγγελμα, ωσπου μια καθηγητρια μου εβαλε την ιδεα της γραφιστικης.
Ημουν ψωναρα στην αρχη με τον κλαδο αλλα με τα χρονια και μετα απο 12 ετη εργασιας ειδα οτι ειτε ειχα ακολουθησει κατι που δεν μου αρεσε ειτε τωρα που αγαπησα αυτη τη δουλεια το ιδιο αποτελεσμα θα ειχα!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://patatoula.all-up.com
ageladitsa
Συντονιστής
Συντονιστής
ageladitsa


Αριθμός μηνυμάτων : 2713
Ηλικία : 39
(Τόπος) Από : Εδώ, Εκεί, Παραπέρα . . . Παντού!!!
Registration date : 27/09/2007

ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΑΤΕ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΤΕ; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΑΤΕ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΤΕ;   ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΑΤΕ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΤΕ; EmptyΤετ Ιουν 18, 2008 3:30 pm

τι μηλας μωρε τουλαχιστον εσυ δουλευεις σε αυτο που σπουδασες
για ρωτα και την γενια των 600 ευρω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://myspace.com/dorazafir
coursaros
Συντονιστής
Συντονιστής
coursaros


Αριθμός μηνυμάτων : 15001
Ηλικία : 51
(Τόπος) Από : καμωμένος
Registration date : 23/09/2007

ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΑΤΕ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΤΕ; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΑΤΕ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΤΕ;   ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΑΤΕ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΤΕ; EmptyΤετ Ιουν 18, 2008 3:41 pm

Μιλούσα με κάποιον πελάτη τις προάλλες... και λέγαμε για το τι κάνει ο καθένας, αν είναι ευχαριστημένος με αυτό που κάνει, και διάφορα τέτοια...
Μου είπε πως από την στιγμή που κάνεις κάτι και δεν σου αρέσει, δύο τινά συμβαίνουν...
Είτε είσαι ηλίθιος, είτε είσαι αδύναμος....
Ηλίθιος, γιατί απλά κάνεις κάτι που δεν σου αρέσει, και εξακολουθείς να το κάνεις... ή αδύναμος, γιατί ενώ μπορείς να κάνεις κάτι καλύτερο, δεν βρίσκεις την δύναμη/κουράγιο/θάρρος να το κάνεις...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.greek-astronomy.com
adora
Πατάτα Φούρνου
Πατάτα Φούρνου
adora


Αριθμός μηνυμάτων : 503
Ηλικία : 40
Registration date : 11/03/2008

ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΑΤΕ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΤΕ; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΑΤΕ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΤΕ;   ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΑΤΕ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΤΕ; EmptyΤετ Ιουν 18, 2008 3:58 pm

Μεγάααααλη Κοπέλα!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.mgsound.gr
aerath
Συντονιστής
Συντονιστής
aerath


Αριθμός μηνυμάτων : 12086
Ηλικία : 38
(Τόπος) Από : θέωση είμαι
Registration date : 19/11/2007

ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΑΤΕ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΤΕ; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΑΤΕ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΤΕ;   ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΑΤΕ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΤΕ; EmptyΤετ Ιουν 18, 2008 8:28 pm

coursaros έγραψε:
Μιλούσα με κάποιον πελάτη τις προάλλες... και λέγαμε για το τι κάνει ο καθένας, αν είναι ευχαριστημένος με αυτό που κάνει, και διάφορα τέτοια...
Μου είπε πως από την στιγμή που κάνεις κάτι και δεν σου αρέσει, δύο τινά συμβαίνουν...
Είτε είσαι ηλίθιος, είτε είσαι αδύναμος....
Ηλίθιος, γιατί απλά κάνεις κάτι που δεν σου αρέσει, και εξακολουθείς να το κάνεις... ή αδύναμος, γιατί ενώ μπορείς να κάνεις κάτι καλύτερο, δεν βρίσκεις την δύναμη/κουράγιο/θάρρος να το κάνεις...

παιζει ρολο κ τι θες να κανεις κι αν εχει τις υποδομες στην Ελλαδα

δλδ απο μικρη ηθελα να γινω ηθοποιος,στην ελλαδα αν το σπουδαζα και το εξασκουσα τοτε θα ημουν ηλιθια!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/prigkipissoula?ref=name
riganitsas
Πατάτα Φούρνου
Πατάτα Φούρνου
riganitsas


Αριθμός μηνυμάτων : 566
(Τόπος) Από : Αθήνα
Registration date : 08/02/2008

ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΑΤΕ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΤΕ; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΑΤΕ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΤΕ;   ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΑΤΕ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΤΕ; EmptyΤετ Ιουν 18, 2008 11:05 pm

Σόρυ αλλά, όπως γράφτηκε, θέλει τσαγανό να ακολουθήσεις το όνειρό σου. Τα άλλα είναι δικαιολογίες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.netlab.gr
patatoula
Διαχειριστής
Διαχειριστής
patatoula


Αριθμός μηνυμάτων : 10694
Ηλικία : 49
(Τόπος) Από : το 3ο χωράφι αριστερά
Registration date : 22/09/2007

ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΑΤΕ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΤΕ; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΑΤΕ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΤΕ;   ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΑΤΕ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΤΕ; EmptyΠεμ Ιουν 19, 2008 7:30 am

ageladitsa έγραψε:
τι μηλας μωρε τουλαχιστον εσυ δουλευεις σε αυτο που σπουδασες
για ρωτα και την γενια των 600 ευρω
δεν δουλευω ακριβως αυτο που σπουδασα. κανεις λαθος. αλλο διαφημιστικη κι αλλο τεχνικη διαφημιστικη...
και σιγα τα αιματα. γενια των 600 κοντευω να γινω κι εγω αγαπητη μου. τι νομιζεις;; οτι παιρνω καμμια περιουσια;; confuse
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://patatoula.all-up.com
ageladitsa
Συντονιστής
Συντονιστής
ageladitsa


Αριθμός μηνυμάτων : 2713
Ηλικία : 39
(Τόπος) Από : Εδώ, Εκεί, Παραπέρα . . . Παντού!!!
Registration date : 27/09/2007

ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΑΤΕ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΤΕ; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΑΤΕ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΤΕ;   ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΑΤΕ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΤΕ; EmptyΠεμ Ιουν 19, 2008 2:28 pm

παντως εσενα καποια στιγμη οταν θα αποχωρησεις απο τον κλαδο θα πεις οτι εκανα τουλαχιστον αυτο που σπουδασα και εγω θα περνω ακομα τα ιδια λεφτα και θα εχω μαθει 300 διαφορετικα επαγγελματα να κυνηγάω το ΙΚΑ μου και τιποτα να μην εχω κανει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://myspace.com/dorazafir
patatoula
Διαχειριστής
Διαχειριστής
patatoula


Αριθμός μηνυμάτων : 10694
Ηλικία : 49
(Τόπος) Από : το 3ο χωράφι αριστερά
Registration date : 22/09/2007

ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΑΤΕ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΤΕ; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΑΤΕ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΤΕ;   ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΑΤΕ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΤΕ; EmptyΠεμ Ιουν 19, 2008 2:58 pm

ageladitsa έγραψε:
παντως εσενα καποια στιγμη οταν θα αποχωρησεις απο τον κλαδο θα πεις οτι εκανα τουλαχιστον αυτο που σπουδασα και εγω θα περνω ακομα τα ιδια λεφτα και θα εχω μαθει 300 διαφορετικα επαγγελματα να κυνηγάω το ΙΚΑ μου και τιποτα να μην εχω κανει
σου εξηγω και δεν καταλαβαινεις.
οι επιγραφες και διαφημιστηκες κατασκευες δεν ειναι γραφιστικη.
αλλο σπουδασα και με αλλο ασχολουμαι, ασχετα αν ειναι δημιουργικη δουλεια και χρησιμοποιω καποια απο τα προγραμματα που εμαθα οπως 3d max και corel
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://patatoula.all-up.com
Επισκέπτ
Επισκέπτης
Anonymous



ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΑΤΕ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΤΕ; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΑΤΕ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΤΕ;   ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΑΤΕ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΤΕ; EmptyΠεμ Ιουν 19, 2008 6:02 pm

εννοεί πως δεν είσαι ανειδίκευτη εργάτης και πως η επομενη σου δουλειά θα είναι σε σουβλατζίδικο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Exivos
Πατάτα Τηγανιτή με Τυρί
Πατάτα Τηγανιτή με Τυρί
Exivos


Αριθμός μηνυμάτων : 1538
Ηλικία : 58
(Τόπος) Από : 40παράληλος
Registration date : 03/12/2007

ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΑΤΕ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΤΕ; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΑΤΕ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΤΕ;   ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΑΤΕ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΤΕ; EmptyΣαβ Ιουν 21, 2008 8:30 am

coursaros έγραψε:
Μιλούσα με κάποιον πελάτη τις προάλλες... και λέγαμε για το τι κάνει ο καθένας, αν είναι ευχαριστημένος με αυτό που κάνει, και διάφορα τέτοια...
Μου είπε πως από την στιγμή που κάνεις κάτι και δεν σου αρέσει, δύο τινά συμβαίνουν...
Είτε είσαι ηλίθιος, είτε είσαι αδύναμος....
Ηλίθιος, γιατί απλά κάνεις κάτι που δεν σου αρέσει, και εξακολουθείς να το κάνεις... ή αδύναμος, γιατί ενώ μπορείς να κάνεις κάτι καλύτερο, δεν βρίσκεις την δύναμη/κουράγιο/θάρρος να το κάνεις...
plusone1 plusone1 :/yio:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ageladitsa
Συντονιστής
Συντονιστής
ageladitsa


Αριθμός μηνυμάτων : 2713
Ηλικία : 39
(Τόπος) Από : Εδώ, Εκεί, Παραπέρα . . . Παντού!!!
Registration date : 27/09/2007

ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΑΤΕ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΤΕ; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΑΤΕ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΤΕ;   ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΑΤΕ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΤΕ; EmptyΔευ Ιουν 23, 2008 5:24 pm

patatoula έγραψε:
ageladitsa έγραψε:
παντως εσενα καποια στιγμη οταν θα αποχωρησεις απο τον κλαδο θα πεις οτι εκανα τουλαχιστον αυτο που σπουδασα και εγω θα περνω ακομα τα ιδια λεφτα και θα εχω μαθει 300 διαφορετικα επαγγελματα να κυνηγάω το ΙΚΑ μου και τιποτα να μην εχω κανει
σου εξηγω και δεν καταλαβαινεις.
οι επιγραφες και διαφημιστηκες κατασκευες δεν ειναι γραφιστικη.
αλλο σπουδασα και με αλλο ασχολουμαι, ασχετα αν ειναι δημιουργικη δουλεια και χρησιμοποιω καποια απο τα προγραμματα που εμαθα οπως 3d max και corel

και τι ειναι ακριβως αυτο που σπουδασες γιατι ολα αυτα τα παρεμφερει επαγγελματα τα εχουν τσεπωσει οι γραφιστες σχεδιο web και σελιδοποιηση οι γραφιστες τεσπα
ειναι κακο καποιος με το ετσι θελω να γκρεμιζει τα ονειρα σου...
και εμεις δεν μπορουμε η δεν θελουμε να το αντιμετωπισουμε.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την ageladitsa στις Τρι Ιουν 24, 2008 6:16 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://myspace.com/dorazafir
Επισκέπτ
Επισκέπτης
Anonymous



ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΑΤΕ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΤΕ; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΑΤΕ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΤΕ;   ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΑΤΕ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΤΕ; EmptyΔευ Ιουν 23, 2008 5:42 pm

Σπούδασα γραφιστική. Όταν τελείωσα μπήκα στον χώρο της σελιδοποίησης γιατί απ' ότι είδα είχε το περισσότερο χρήμα στον χώρο. Δεν είναι κάτι πολύ δημιουργικό ειδικά αν δουλεύεις σε μια εφημερίδα με έτοιμα κασέ. Ετσι αποφάσισα να δω και το δημιουργικό κομμάτι του χώρου που ήταν η γραφιστική. Δούλεψα 1 χρόνο παράλληλα σε διαφημιστική εταιρεία, έδωσα και εκεί της εξετάσεις μου και πέρασα με άριστα. Χρησιμοποιώ την σελιδοποίηση σαν το "εύκολο" χρήμα, και παράλληλα κάνω δημιουργικές δουλειές αν και εφόσον έχω χρόνο και μου κάτσουν από κάποιο ξέμπαρκο πελάτη. Το καλό είναι πως μπορώ να ασχοληθώ επαγγελματικά και με τα δύο κομμάτια.
Όταν ήμουνα μικρή απλά ήθελα να ασχοληθώ με κάτι που να είχε σχέση με χρώμα και σχέδιο. Ειδικά με χρώμα. Θα μου πεις γιατί δεν έγινες μπογιατζής και θα σε βρίσω. Ε, έτσι λοιπόν αποφάσισα να ακολουθήσω την γραφιστική η οποία σχετιζόταν και με ένα άλλο αντικείμενο που παρόλο που δεν το ήξερα καθόλου τότε, με προκαλούσε να το μάθω. Τους υπολογιστές. Και νά μαι...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aerath
Συντονιστής
Συντονιστής
aerath


Αριθμός μηνυμάτων : 12086
Ηλικία : 38
(Τόπος) Από : θέωση είμαι
Registration date : 19/11/2007

ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΑΤΕ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΤΕ; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΑΤΕ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΤΕ;   ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΑΤΕ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΤΕ; EmptyΤρι Ιουν 24, 2008 3:35 am

re ιωαννα γιατι δεν εγινες μπογιατζης;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/prigkipissoula?ref=name
Επισκέπτ
Επισκέπτης
Anonymous



ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΑΤΕ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΤΕ; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΑΤΕ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΤΕ;   ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΑΤΕ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΤΕ; EmptyΤρι Ιουν 24, 2008 10:19 am

fuckscott1
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tdjm
Συντονιστής
Συντονιστής
tdjm


Αριθμός μηνυμάτων : 371
Ηλικία : 55
Registration date : 24/09/2007

ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΑΤΕ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΤΕ; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΑΤΕ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΤΕ;   ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΑΤΕ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΤΕ; EmptyΤρι Ιουν 24, 2008 2:01 pm

Eγινα παραπονάκι μου.......

Τρελή για δέσιμο.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://tdjm.blogspot.com/
Exivos
Πατάτα Τηγανιτή με Τυρί
Πατάτα Τηγανιτή με Τυρί
Exivos


Αριθμός μηνυμάτων : 1538
Ηλικία : 58
(Τόπος) Από : 40παράληλος
Registration date : 03/12/2007

ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΑΤΕ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΤΕ; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΑΤΕ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΤΕ;   ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΑΤΕ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΤΕ; EmptyΤρι Ιουν 24, 2008 3:59 pm

Η αλήθεια είναι ότι σήμερα δεν λειτουργεί το «θέλω» αλλά το «ότι κάτσει» η ακόμη και το «τι έχει κονόμα»
Βέβαια το να ακολουθήσει κανείς το όνειρο του είναι το ιδανικότερο , υπάρχουν όμως και περιπτώσεις που μπορείς να κάνεις το όνειρο σου πραγματικότητα σαν χόμπι

ΥΓ> Στελίτσα ………………ο «ποιόν ήθος» -ηθοποιός-δεν είναι επάγγελμα (και κακώς θέλουν να το λένε έτσι,) και τέλος , μπορείς να γραφτείς σε μια πειραματική θεατρική σχολή και να κάνεις αυτό που αγαπάς
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aerath
Συντονιστής
Συντονιστής
aerath


Αριθμός μηνυμάτων : 12086
Ηλικία : 38
(Τόπος) Από : θέωση είμαι
Registration date : 19/11/2007

ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΑΤΕ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΤΕ; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΑΤΕ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΤΕ;   ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΑΤΕ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΤΕ; EmptyΤρι Ιουν 24, 2008 5:18 pm

σακη μου αφου παιζω στην πλατεια της γειτονιας μου και συμμετεχω σε παραστασεις της ενοριας μου,με λιγα λογια (κακο)ποιω το (αν)ηθος...τι πιπεςλεω;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/prigkipissoula?ref=name
Επισκέπτ
Επισκέπτης
Anonymous



ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΑΤΕ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΤΕ; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΑΤΕ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΤΕ;   ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΑΤΕ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΤΕ; EmptyΤρι Ιουν 24, 2008 5:38 pm

κακοποιείς τον μαιντανό!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Exivos
Πατάτα Τηγανιτή με Τυρί
Πατάτα Τηγανιτή με Τυρί
Exivos


Αριθμός μηνυμάτων : 1538
Ηλικία : 58
(Τόπος) Από : 40παράληλος
Registration date : 03/12/2007

ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΑΤΕ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΤΕ; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΑΤΕ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΤΕ;   ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΑΤΕ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΤΕ; EmptyΔευ Ιουν 30, 2008 5:01 pm

aerath έγραψε:
σακη μου αφου παιζω στην πλατεια της γειτονιας μου και συμμετεχω σε παραστασεις της ενοριας μου,με λιγα λογια (κακο)ποιω το (αν)ηθος...τι πιπεςλεω;


Χαχχαχαχ χίλιες φορές να είσαι εραστής της τέχνης (ερασιτέχνης ) παρά επαγγελματίας και να παλεύεις για τον άρτο ημών !!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΑΤΕ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΤΕ;
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
patatoula :: Η ΠΑΤΑΤΟΓΩΝΙΑ ΜΑΣ :: Άρθρα-
Μετάβαση σε: