patatoula
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΠόρταλΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Είμαι υπάλληλος γραφείου και δεν είμαι καλά...

Πήγαινε κάτω 
+2
aerath
patatoula
6 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
patatoula
Διαχειριστής
Διαχειριστής
patatoula


Αριθμός μηνυμάτων : 10694
Ηλικία : 49
(Τόπος) Από : το 3ο χωράφι αριστερά
Registration date : 22/09/2007

Είμαι υπάλληλος γραφείου και δεν είμαι καλά... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Είμαι υπάλληλος γραφείου και δεν είμαι καλά...   Είμαι υπάλληλος γραφείου και δεν είμαι καλά... EmptyΠεμ Ιουν 19, 2008 8:34 am

Image hosted by servimg.com



Μου εχει ανεβει το αιμα στο κεφαλι και ειναι ακομα πρωι.
Σκεφτομαι τα οικονομικα μου. Ειναι σε αθλια κατασταση και παθαινω κριση πανικου.
Θυμαμαι τον εαυτο μου στα 18 οταν πηρα αποφαση να ακολουθησω την γραφιστικη. .
Ειχα παθος , ορεξη να δημιουργησω, να φτασω ψηλα, να δουλεψω και να ανταμειφθω.
Ειχα ανοιξει τα φτερα μου και μολις βγηκα στην "πιατσα" μου τα εκοψαν, απο την ριζα!!

Αυτο που με προβληματιζει ομως περισσοτερο ειναι το πως με δηλωναν οι εκάστοτε εταιριες που δουλεψα.
Τοσα χρονια εργαζομαι αλλα ποτε μα ποτε δεν με εγραψαν στα χαρτια σαν γραφιστα.
Λογικο για αυτους που εχουν τις εταιρες γιατι αν εφερνα "τα κωλοχαρτα" τα οποια πηρα με τις σπουδες ο μισθος μου θα ανεβαινε στο διπλασιο απο αυτο που ηδη παιρνω.

Σε αυτο το σημειο ρωταω, αυτο το "βρωμερό κρατος" και αυτους τους "χαμενους υπεύθυνους" δεν προβληματίζετε κανεις που σχεδον ολη η ελλαδα ειναι υπάλληλοι γραφείου και εργάτες;;; Ελεος πια!!
Πολλες φορες ονειρευομαι τον εαυτο μου με στυλ ραμπο να μπαινω στην βουλη και να τους καθαριζω ολους.
Ναι ρε χαμενο κορμι, παλιο βουλευτη με τον δικο μου υδρωτα περνας εσυ καλα ενω εγω "φτύνω αιμα".

αι σιχτιρ πια!!!!!!!!!!!! Βαρεθηκα!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://patatoula.all-up.com
aerath
Συντονιστής
Συντονιστής
aerath


Αριθμός μηνυμάτων : 12086
Ηλικία : 38
(Τόπος) Από : θέωση είμαι
Registration date : 19/11/2007

Είμαι υπάλληλος γραφείου και δεν είμαι καλά... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι υπάλληλος γραφείου και δεν είμαι καλά...   Είμαι υπάλληλος γραφείου και δεν είμαι καλά... EmptyΠεμ Ιουν 19, 2008 11:17 am

να σε δω μαρη πατατα ραμπο των υπουργειων κι ας ποθανω!!!


παντως για ολα αυτα δε φταιει κανενα υπουργειο,εφοσον υπαρχουν μαλακες σαν εσενα που δεν διεκδικουν-απαιτουν αυτα που αξιζουν πατανε πανω σε αυτο κ δημιουργουν το δικο τους καθεστως που πληρωνει οσα γουσταρει...

απο την αλλη σοβαρες εταιρειες που απαιτουν πτυχια και διπλωματα δε νομιζω να σε πληρωναν χωρις να εχεις αυτα τα κωλοχαρτα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/prigkipissoula?ref=name
patatoula
Διαχειριστής
Διαχειριστής
patatoula


Αριθμός μηνυμάτων : 10694
Ηλικία : 49
(Τόπος) Από : το 3ο χωράφι αριστερά
Registration date : 22/09/2007

Είμαι υπάλληλος γραφείου και δεν είμαι καλά... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι υπάλληλος γραφείου και δεν είμαι καλά...   Είμαι υπάλληλος γραφείου και δεν είμαι καλά... EmptyΠεμ Ιουν 19, 2008 12:31 pm

καταρχην πως να διεκδικησεις κατι οταν παντου συναντας το ιδιο προβλημα;
Δεν μπορω να λυσω εγω κι εσυ το προβλημα γιατι θα ειναι επιφανειακο. Η ριζα πρεπει να αλλαξει κι αυτη δεν μπορουμε εμεις να την πειραξουμε.
κατα δευτερον σε πληροφορω οτι η εταιρια που δουλευω ειναι σοβαρη. απο τις μεγαλυτερες στον χωρο μας. δουλευουμε πανω απο 60 ατομα.
Οποτε οτι και να λες για μενα δεν ισχυει!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://patatoula.all-up.com
Επισκέπτ
Επισκέπτης
Anonymous



Είμαι υπάλληλος γραφείου και δεν είμαι καλά... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι υπάλληλος γραφείου και δεν είμαι καλά...   Είμαι υπάλληλος γραφείου και δεν είμαι καλά... EmptyΠεμ Ιουν 19, 2008 12:51 pm

πως θα το λύσεις; με το να απορρίπτεις τις δουλειές φυσικά. εσύ είσαι αυτή που συμφωνείς με τα χρήματα σε κάθε συνένυευξη που σου κάνουν, και αν σου ξανακάνουν λόγο για 850 ευρω βάλε τα γέλια και σήκω φύγε. προσωπικά το χω κάνει στο περιοδικό chip, όταν μου είπε 800 ευρώ, χωρίς ωράριο, έβαλα τα γέλια και σηκώθηκα έφυγα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
patatoula
Διαχειριστής
Διαχειριστής
patatoula


Αριθμός μηνυμάτων : 10694
Ηλικία : 49
(Τόπος) Από : το 3ο χωράφι αριστερά
Registration date : 22/09/2007

Είμαι υπάλληλος γραφείου και δεν είμαι καλά... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι υπάλληλος γραφείου και δεν είμαι καλά...   Είμαι υπάλληλος γραφείου και δεν είμαι καλά... EmptyΠεμ Ιουν 19, 2008 1:08 pm

δεν διαφωνω εξαλλου καποτε το εκανα κι εγω...
αλλα πολλες φορες δεν ειναι τοσο ευκολα τα πραγματα. Οχι σε ολες τις περιπτωσεις.
παιζουν πολλα ρολο και δεν υπαρχουν παντα ευκαιριες για ολους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://patatoula.all-up.com
ageladitsa
Συντονιστής
Συντονιστής
ageladitsa


Αριθμός μηνυμάτων : 2713
Ηλικία : 39
(Τόπος) Από : Εδώ, Εκεί, Παραπέρα . . . Παντού!!!
Registration date : 27/09/2007

Είμαι υπάλληλος γραφείου και δεν είμαι καλά... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι υπάλληλος γραφείου και δεν είμαι καλά...   Είμαι υπάλληλος γραφείου και δεν είμαι καλά... EmptyΠεμ Ιουν 19, 2008 2:16 pm

aerath έγραψε:
απο την αλλη σοβαρες εταιρειες που απαιτουν πτυχια και διπλωματα δε νομιζω να σε πληρωναν χωρις να εχεις αυτα τα κωλοχαρτα

μωρε οι σοβαρες εταιριες ειναι αυτες που δεν πληρωνουν καθολου.
το πιστευεις οτι πριν 3 μηνες ειχα στειλει βιογραφικο στην ΕΔΡΑΣΗ και δε με πειραν γιατι ενας γραφιστας θα τους κοστιζε λιγοτερο απο οτι ενας σχεδιαστης και να σου πω και κατι ακομα καλα κανουν και τα κανουν αφου μπορουν και βρισκουν τροπους...

σκεψου μονο οτι στην εταιρια υποτιτλισμου που δουλευα πανω απο το 50% ημασταν δηλωμενοι ως υπαλληλοι γραφειου.

η κατασταση εχει ξεφυγει και αν πιστευουμε οτι θ αγινει καλυτερη ειμαστε βαθεια γελασμενοι.
η κατασταση μονο να χειροτερεψει μπορει και τιποτα αλλο σε λιγο θα παρακαλαμε να μας δωσουν ενα κομματι ψωμι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://myspace.com/dorazafir
aerath
Συντονιστής
Συντονιστής
aerath


Αριθμός μηνυμάτων : 12086
Ηλικία : 38
(Τόπος) Από : θέωση είμαι
Registration date : 19/11/2007

Είμαι υπάλληλος γραφείου και δεν είμαι καλά... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι υπάλληλος γραφείου και δεν είμαι καλά...   Είμαι υπάλληλος γραφείου και δεν είμαι καλά... EmptyΠεμ Ιουν 19, 2008 9:50 pm

deν εννοω να πας να δουλεψεις τηλεφωνικο κεντρο σε σοβαρη εταιρεια κ να μην σου πληρωνουν τα πτυχια,εννοω να εχεις πτυχιο για το αντικειμενο που σου ζητανε να δουλεψεις


πχ αν πηγαινα για χημικος στην κοκα κολα και ειχα καλο πτυχιο δεν θα μου εδιναν τον βασικο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/prigkipissoula?ref=name
patatoula
Διαχειριστής
Διαχειριστής
patatoula


Αριθμός μηνυμάτων : 10694
Ηλικία : 49
(Τόπος) Από : το 3ο χωράφι αριστερά
Registration date : 22/09/2007

Είμαι υπάλληλος γραφείου και δεν είμαι καλά... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι υπάλληλος γραφείου και δεν είμαι καλά...   Είμαι υπάλληλος γραφείου και δεν είμαι καλά... EmptyΠαρ Ιουν 20, 2008 7:29 am

aerath έγραψε:
deν εννοω να πας να δουλεψεις τηλεφωνικο κεντρο σε σοβαρη εταιρεια κ να μην σου πληρωνουν τα πτυχια,εννοω να εχεις πτυχιο για το αντικειμενο που σου ζητανε να δουλεψεις


πχ αν πηγαινα για χημικος στην κοκα κολα και ειχα καλο πτυχιο δεν θα μου εδιναν τον βασικο
νομιζεις Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://patatoula.all-up.com
Exivos
Πατάτα Τηγανιτή με Τυρί
Πατάτα Τηγανιτή με Τυρί
Exivos


Αριθμός μηνυμάτων : 1538
Ηλικία : 58
(Τόπος) Από : 40παράληλος
Registration date : 03/12/2007

Είμαι υπάλληλος γραφείου και δεν είμαι καλά... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι υπάλληλος γραφείου και δεν είμαι καλά...   Είμαι υπάλληλος γραφείου και δεν είμαι καλά... EmptyΣαβ Ιουν 21, 2008 8:22 am

Ξένια μου δεν σου κόψαν τα φτερά , έτσι είναι η «αγορά» σκληρή πολύ σκληρή ,

η «αξία» του κάθε εργαζόμενου δεν είναι μόνο τα χαρτιά /διπλώματα –και βέβαια οι γνώσεις και η καλή θέληση – αλλά και ο τρόπος που διεκδικεί αυτά που δικαιούται ανεξάρτητα με το μέγεθος της όποιας εταιρίας


ΥΓ. δεν έχω καμιά πρόθεση να σε πικάρω , αλλά αυτό ,το να λέω πάντα αυτό που νιώθω είναι κάτι που πρέπει να το προσέξω
:oups/: :lovek:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
paliokoutavo
Πατάτα Τηγανιτή με Τυρί
Πατάτα Τηγανιτή με Τυρί
paliokoutavo


Αριθμός μηνυμάτων : 2980
(Τόπος) Από : οπου θελω. Χμ!
Registration date : 28/12/2007

Είμαι υπάλληλος γραφείου και δεν είμαι καλά... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι υπάλληλος γραφείου και δεν είμαι καλά...   Είμαι υπάλληλος γραφείου και δεν είμαι καλά... EmptyΣαβ Ιουν 21, 2008 4:25 pm

ax, megalo thema anoixes...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.mgsound.gr/
patatoula
Διαχειριστής
Διαχειριστής
patatoula


Αριθμός μηνυμάτων : 10694
Ηλικία : 49
(Τόπος) Από : το 3ο χωράφι αριστερά
Registration date : 22/09/2007

Είμαι υπάλληλος γραφείου και δεν είμαι καλά... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι υπάλληλος γραφείου και δεν είμαι καλά...   Είμαι υπάλληλος γραφείου και δεν είμαι καλά... EmptyΔευ Ιουν 23, 2008 7:18 am

Exivos έγραψε:
Ξένια μου δεν σου κόψαν τα φτερά , έτσι είναι η «αγορά» σκληρή πολύ σκληρή ,

η «αξία» του κάθε εργαζόμενου δεν είναι μόνο τα χαρτιά /διπλώματα –και βέβαια οι γνώσεις και η καλή θέληση – αλλά και ο τρόπος που διεκδικεί αυτά που δικαιούται ανεξάρτητα με το μέγεθος της όποιας εταιρίας


ΥΓ. δεν έχω καμιά πρόθεση να σε πικάρω , αλλά αυτό ,το να λέω πάντα αυτό που νιώθω είναι κάτι που πρέπει να το προσέξω
:oups/: :lovek:
δεν διαφωνω οτι πολλες φορες πρεπει να διεκδικουμε πραγματα απλα (γνωμη μου) δεν μπορουμε να τα καταφερουμε παντα.
Παιζουν πολλα ρολο στην ζωη μας την δεδομενη στιγμη που θελουμε κατι...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://patatoula.all-up.com
jojo2
Πουρεδάκι
Πουρεδάκι
jojo2


Αριθμός μηνυμάτων : 12
Ηλικία : 59
Registration date : 26/09/2007

Είμαι υπάλληλος γραφείου και δεν είμαι καλά... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι υπάλληλος γραφείου και δεν είμαι καλά...   Είμαι υπάλληλος γραφείου και δεν είμαι καλά... EmptyΔευ Ιουν 23, 2008 12:40 pm

εχω λυση για το προβλημα σου βρε καθαρμαααααααα...ακου...
βαλε σουτιεν 3/4 που να φαινεται το μπουστο,μινι φουστα με σκισιμο πλαι...
οχι οχι...
καλυτερα χωρις σουτιεν με πουκαμισο διαφανο και τα κουμπια κομμενα,ετσι για ν αεριζονται...
πιασε γκομενο τον προσωπαρχη και μετα ελα πες μου αν θα παρεις αυξηση και ποση....
αχα χα χα χα...
τερας...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
patatoula
Διαχειριστής
Διαχειριστής
patatoula


Αριθμός μηνυμάτων : 10694
Ηλικία : 49
(Τόπος) Από : το 3ο χωράφι αριστερά
Registration date : 22/09/2007

Είμαι υπάλληλος γραφείου και δεν είμαι καλά... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι υπάλληλος γραφείου και δεν είμαι καλά...   Είμαι υπάλληλος γραφείου και δεν είμαι καλά... EmptyΔευ Ιουν 23, 2008 1:51 pm

jojo2 έγραψε:
εχω λυση για το προβλημα σου βρε καθαρμαααααααα...ακου...
βαλε σουτιεν 3/4 που να φαινεται το μπουστο,μινι φουστα με σκισιμο πλαι...
οχι οχι...
καλυτερα χωρις σουτιεν με πουκαμισο διαφανο και τα κουμπια κομμενα,ετσι για ν αεριζονται...
πιασε γκομενο τον προσωπαρχη και μετα ελα πες μου αν θα παρεις αυξηση και ποση....
αχα χα χα χα...
τερας...

χαχαχαχα ποτε θα σοβαρευτεις εσυ;; ε;;; μου λες;;; fight violent3 whip
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://patatoula.all-up.com
ageladitsa
Συντονιστής
Συντονιστής
ageladitsa


Αριθμός μηνυμάτων : 2713
Ηλικία : 39
(Τόπος) Από : Εδώ, Εκεί, Παραπέρα . . . Παντού!!!
Registration date : 27/09/2007

Είμαι υπάλληλος γραφείου και δεν είμαι καλά... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι υπάλληλος γραφείου και δεν είμαι καλά...   Είμαι υπάλληλος γραφείου και δεν είμαι καλά... EmptyΔευ Ιουν 23, 2008 5:26 pm

ειναι ομως μια λυση και πρεπει να το παραδεχθεις...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://myspace.com/dorazafir
 
Είμαι υπάλληλος γραφείου και δεν είμαι καλά...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
patatoula :: Η ΠΑΤΑΤΟΓΩΝΙΑ ΜΑΣ :: Άρθρα-
Μετάβαση σε: