patatoula
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΠόρταλΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 ...κάθε Επανάσταση εχει και τα θύματά της, αντίο Αλέξη.......

Πήγαινε κάτω 
+4
angelos68
patatoula
coursaros
βέρα
8 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Επισκέπτ
Επισκέπτης
Anonymous



...κάθε Επανάσταση εχει και τα θύματά  της, αντίο Αλέξη....... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ...κάθε Επανάσταση εχει και τα θύματά της, αντίο Αλέξη.......   ...κάθε Επανάσταση εχει και τα θύματά  της, αντίο Αλέξη....... - Σελίδα 3 EmptyΤρι Δεκ 09, 2008 9:11 pm

aerath έγραψε:
halla έγραψε:
πίστεψε με Ξένια θα θυσίαζα και το αυτοκίνητο και το σπίτι μου, για μια καλύτερη κοινωνία, για μια κοινωνία που εμπεριέχει και το τομάρι μου.
Για no reason όχι δεν θα το εβαζα φωτιά να το κάψω.
Γνωστοί μου έδωσαν την πρωτη εικόνα από το κέντρο που κατέβηκαν.

Τα περισσότερα καμμένα, είναι πολυεθνικές, τράπεζες και ακριβά καταστήματα. Στη Στουρνάρη το Πλαίσιο είναι καμένο όλο.
Θα κλαίει ο πλαίσιος τώρα με άλλα 20 καταστήματα σε όλη τη χώρα.
Ελα ρε παιδια τώρα!


μωρη χαλα,δε πιστευα οτι θα σκεφτεσαι γενικα τοσο βλαμενα,εργαζομενοι δουλευουν μεσα,φτωχεια υπαρχει κ πανω στη φτωχεια ερχονται τα χειροτερα...δε μπορω να πω,"ελα μωρε,θα καταστρεψω,θα τα γαμησω ολα για να ξυπνησουν κ να ζω σε μια καλυτερη κοινωνια...κι ας καψω κ τον εβερεστ,τι αναγκη εχει;" γιατι πολυ απλα ποτε δε θα ζω σε καλυτερη κοινωνια κ δευτερον ο "εβερεστ" μπορουσε να ειναι καποιος που εχει ξεσκιστει στα δανεια για να ανοιξει επιχειρηση...κ μαζι με αυτον μπορει μεσα να δουλευει η μανα μου που δε βρισκει αλλου δουλεια
Τωρα θα σου λεγα ποιος σκέφτεται βλαμένα και ποιος γενικά είναι βλαμένος στον εγκέφαλο αλλα τελοσπάντων. Με 600 ευρώ μισθό, βρίσκεις παντού δουλειά. Γιατί τόσα δίνει ο πλαισιος και ο εβερεστ και ο καθε μουνις που εκμεταλεύεται την νεολαία για να κάνει τη δουλεια του, δίνοντας τους ψωρομισθούς!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης
Anonymous



...κάθε Επανάσταση εχει και τα θύματά  της, αντίο Αλέξη....... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ...κάθε Επανάσταση εχει και τα θύματά της, αντίο Αλέξη.......   ...κάθε Επανάσταση εχει και τα θύματά  της, αντίο Αλέξη....... - Σελίδα 3 EmptyΤρι Δεκ 09, 2008 10:18 pm

coursaros έγραψε:
Πάντως, ακόμα δεν έχω καταλάβει...
Συμφωνείτε και υποστηρίζετε όλες αυτές τις άνευ προηγουμένου βιαιοπραγίες και κακουργηματικές πράξεις που εδώ και 4 μέρες έχουν ξεσπάσει απ' άκρου εις άκρον, σε όλη την Ελλάδα;

Περιμένω μια απαντησούλα... απλή και όμορφη...
Τίποτε άλλο!
Οχι ρε coursare! ΟΧΙ! Δεν μου αρέσει που η πόλη μου έγινε πουταναριό!
Moυ αρέσει ομως που κάποιοι χέστηκαν απάνω τους και είδαν τη δύναμη της νεολαίας, τη δύναμη του λαού, ότι δε μπορούν να κάνουν ότι τους κατέβει στο κεφάλι ρε γμτ!
Συμφωνώ, πως από αυτό που έγιναν κάποιοι άνθρωποι έμειναν άνεργοι, άνθρωποι οι οποίοι είχαν πραγματική ανάγκη! Ποιος μπορεί να το επικροτήσει αυτό;;;
Κάνε όμως έναν κόπο και άνοιξε τα μυαλά σου λιγο περισσότερο, και ΔΕΣ!
ΔΕΣ τί δύναμη έχουν! Και αν εναντιωθούμε όλοι, έχουμε ακόμα μεγαλύτερη!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aerath
Συντονιστής
Συντονιστής
aerath


Αριθμός μηνυμάτων : 12086
Ηλικία : 38
(Τόπος) Από : θέωση είμαι
Registration date : 19/11/2007

...κάθε Επανάσταση εχει και τα θύματά  της, αντίο Αλέξη....... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ...κάθε Επανάσταση εχει και τα θύματά της, αντίο Αλέξη.......   ...κάθε Επανάσταση εχει και τα θύματά  της, αντίο Αλέξη....... - Σελίδα 3 EmptyΤρι Δεκ 09, 2008 10:59 pm

καθολου δε συμφωνω μαζι σου...και οι πορειες μπορουν να φερουν αποτελεσμα,πρεπει να εχεις προβλημα για να πας να καταστρεφεις κατι...και δε πιστευω σε καμια περιπτωση οτι ολοι αυτοι που κατεστρεψαν το σκεφτονται ετσι,τελοσπαντων,δεν πειραζει,η ελπιδα πεθαινει τελευταια,εγω την εχω σκοτωσει πριν την ωρα της κ δεν με αφορα το μελλον του τοπου,με αφορα το παρον....ενας αν βρεθει να κανει κατι σε μενα ή σε δικους μου τοτε θα γαμησω τα συγκεκριμενα μουνοπανα που το εκαναν κ δεν θα αρχισω να ξεσπαω παντου,εφυγα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/prigkipissoula?ref=name
coursaros
Συντονιστής
Συντονιστής
coursaros


Αριθμός μηνυμάτων : 15001
Ηλικία : 51
(Τόπος) Από : καμωμένος
Registration date : 23/09/2007

...κάθε Επανάσταση εχει και τα θύματά  της, αντίο Αλέξη....... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ...κάθε Επανάσταση εχει και τα θύματά της, αντίο Αλέξη.......   ...κάθε Επανάσταση εχει και τα θύματά  της, αντίο Αλέξη....... - Σελίδα 3 EmptyΤετ Δεκ 10, 2008 1:11 am

patatoula έγραψε:
halla έγραψε:
Τι μου λες τώρα πως αυτοί που χτες έκαιγαν, είναι οργανωμένοι και πολιτικοποιημένοι για να ρίχνουν κυβερνήσεις;...
δεν ξέρω μπορεί, αλλά θα εκπλαγώ πολύ αν ισχύει.
παιζει κι αυτο το σεναριο οπως κι αλλα. Αληθεια πιστευεις οτι απλα παιδακια εφτιαξαν τοσες μολοτοφ και εκαψαν ολη την αθηνα μονο και μονο για συμπαρασταση για τον αλεξη;;
ασε που δεν ειναι τυχαιο οτι εγιναν τα ιδια και σε αλλες μεγαλες πολεις .
Μα και ετσι να εγινε παλι κατακριτεο ειναι

Αυξάνονται οι πιέσεις προς την κυβέρνηση μετά τις ταραχές, αναφέρουν τα διεθνή ΜΜΕ

Τα γεγονότα στην Ελλάδα παρακολουθούν με ενδιαφέρον τα διεθνή μέσα ενημέρωσης για τέταρτη συνεχόμενη ημέρα, αναφέροντας ότι οι ταραχές αυξάνουν τις πιέσεις προς την κυβέρνηση της χώρας.

«Το κέντρο της εξέγερσης του Δεκεμβρίου είναι το Πολυτεχνείο της Αθήνας» αναφέρει αναλυτής του BBC, ανιχνεύοντας παραλληλισμούς με σημαντικά γεγονότα της ελληνικής ιστορίας όπως η εξέγερση του Πολυτεχνείου.

«Συγκρούσεις στην κηδεία του εφήβου και έξω από το ελληνικό Κοινοβούλιο, ενώ η κρίση βαθαίνει» είναι ο τίτλος του άρθρου των Times του Λονδίνου. Η βρετανική εφημερίδα αναφέρει ότι ο φόνος του νεαρού έχει «προκαλέσει το χειρότερο κύμα κοινωνικής αναταραχής εδώ και πάνω από τρεις δεκαετίες. Ζώνες του ιστορικού κέντρου της Αθήνας ήταν αδιάβατες ζώνες σήμερα, καθώς αυξάνεται η πίεση προς την πολιορκούμενη συντηριτική κυβέρνηση της Ελλάδας».

«Ο πυροβολισμός του μαθητή αποκάλυψε τις εντάσεις ανάμεσα στην αστυνομία και σε μέλη των λεγόμενων αναρχικών και έδωσαν διέξοδο σε μια βαθειά οργή που αυξανόταν στην Ελλάδα» αναφέρει η βρετανική εφημερίδα The Guardian.

Η εφημερίδα Independent αναφέρει ότι η κυβέρνηση του Κώστα Καραμανλή έρχεται αντιμέτωπη με ένα κύμα δυσαρέσκιας και βίαιων διαδηλώσεων για ορισμένες μη δημοφιλείς πολιτικές, όπως το συνταξιοδοτικό.

Το γερμανικό περιοδικό Der Spiegel κάνει εκτεταμμένη αναφορά στα επεισόδια λέγοντας ότι η αστυνομία παρατηρούσε «σχεδόν ανήμπορη».

«Καινούρια περιστατικά στο περιθώριο της κηδείας του νεαρού Έλληνα που σκοτώθηκε από την αστυνομία» μεταδίδει η γαλλική εφημερίδα Le Monde.

Η ισπανική εφημερίδα El Pais τονίζει ότι πρόκειται για τη χειρότερη κρίση των τελευταίων 35 ετών, ενώ αναφέρει ότι ο ελληνικός Τύπος ασκεί έντονη κριτική στην κυβέρνηση, μιλώντας μάλιστα για «ακυβερνησία».

Το CNN αναφέρει ότι τα γεγονότα έχουν μειώσει τη δημοτικότητα του Κώστα Καραμανλή, ο οποίος «αναζητά υποστήριξη».

«Η κηδεία του εφήβου οδηγεί σε μεγαλύτερο χάος στην Ελλάδα» είναι ο τίτλος των New York Times. Η εφημερίδα αναφέρει ότι τα επεισόδια έχουν βασιστεί σε ένα «βαθύ πηγάδι δυσαρέσκειας» και ότι αυξάνουν την πίεση στην ελληνική κυβέρνηση, που «δεν έχει καταφέρει να συγκρτήσει τη βία».
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.greek-astronomy.com
Exivos
Πατάτα Τηγανιτή με Τυρί
Πατάτα Τηγανιτή με Τυρί
Exivos


Αριθμός μηνυμάτων : 1538
Ηλικία : 58
(Τόπος) Από : 40παράληλος
Registration date : 03/12/2007

...κάθε Επανάσταση εχει και τα θύματά  της, αντίο Αλέξη....... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ...κάθε Επανάσταση εχει και τα θύματά της, αντίο Αλέξη.......   ...κάθε Επανάσταση εχει και τα θύματά  της, αντίο Αλέξη....... - Σελίδα 3 EmptyΤετ Δεκ 10, 2008 11:45 am

Το θέατρο του παραλόγου ……….ένας ατίθασος πιτσιρικάς βρίζει ένα αστυνομικό όργανο, αυτός απαντά ρίχνοντας στο «ψαχνό» το παιδί πέφτει νεκρό ……..κρίμα χίλιες φορές …………..απ΄’ την άλλη καπηλεία .καπηλεία από τη τηλεόραση που «μύρισε» αίμα ………….απ’ τα κόμματα , που το μόνο που κάνουν είναι δηλώσεις του τύπου «λυπούμαστε για το συμβάν» …………. «θα πρέπει να αλλάξει η κυβέρνηση , είναι ανάξια να κυβερνά» ………. «τα κόμματα της δεξιάς ……μπλα, μπλά, μπλά..» λόγια και μόνο λόγια , στην άλλη άκρη κάποιοι άλλοι ετοιμάζονται και σε χρόνο ρεκόρ ορμούν σπάζουν και καίνε ότι βρουν στο διάβα τους στο όνομα της δημοκρατίας , συγγνώμη …της δημοκρατικής αναρχίας ………και στο τέλος ανήμποροι πολίτες βλέπουν να καταστρέφεται η περιουσία τους , ένα μεγάλο ΓΙΑΤΙ ; πλανάτε πάνω απ’ το κεφάλι τους . Γιατί κάθε φορά είναι και χειρότερα , γιατί πάντα κυβερνά το «λίγο» μυαλό ; …………..………..και ήταν τόσο απλό ένα κεράκι απ’ όλους μας και λίγα λουλούδια σε κάθε πόλη , σε κάθε πλατεία αυτής της χώρας , και μια διαπεραστική σιωπή ………..(((((( ΚΡΙΜΑ!


Στέγνωσε το μυαλό ……. Αντιγράφω κάτι που έγραψα τη Δευτέρα το μεσημέρι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
patatoula
Διαχειριστής
Διαχειριστής
patatoula


Αριθμός μηνυμάτων : 10694
Ηλικία : 49
(Τόπος) Από : το 3ο χωράφι αριστερά
Registration date : 22/09/2007

...κάθε Επανάσταση εχει και τα θύματά  της, αντίο Αλέξη....... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ...κάθε Επανάσταση εχει και τα θύματά της, αντίο Αλέξη.......   ...κάθε Επανάσταση εχει και τα θύματά  της, αντίο Αλέξη....... - Σελίδα 3 EmptyΤετ Δεκ 10, 2008 12:45 pm

τα σπανε και τα κλεβουν για να διξουν κατι στο κρατος και σε μια καλυτερη κοινωνια κι οταν ερθει η ωρα για τις εκλογες θα πανε για ψηφο τρεχοντας. γιατι μην μου πειτε οτι ολα αυτα τα ατομα ηταν 15χρονα που συμπαρασταθηκαν στον χαμο του μικρου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://patatoula.all-up.com
Exivos
Πατάτα Τηγανιτή με Τυρί
Πατάτα Τηγανιτή με Τυρί
Exivos


Αριθμός μηνυμάτων : 1538
Ηλικία : 58
(Τόπος) Από : 40παράληλος
Registration date : 03/12/2007

...κάθε Επανάσταση εχει και τα θύματά  της, αντίο Αλέξη....... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ...κάθε Επανάσταση εχει και τα θύματά της, αντίο Αλέξη.......   ...κάθε Επανάσταση εχει και τα θύματά  της, αντίο Αλέξη....... - Σελίδα 3 EmptyΤετ Δεκ 10, 2008 1:03 pm

Έχει η πολιτεία ευθύνες και μάλιστα πολλές , πρώτα απ’ όλα η αναδιάρθρωση της αστυνομίας , δεν μπορεί και δεν πρέπει να παίρνουν όπλο όλοι οι αστυνομικοί , οι οποίοι σαφώς και θα πρέπει να εκπαιδεύονται ……….αλήθεια πως μπορεί κάποιος να . «μεταφράσει» το άδικο ξυλοδαρμό μια 15χρονης διαδηλώτριας το απόγευμα και το ταμπούρωμα όταν συμμορίες τα έσπαζαν και τα έκαιγαν όλα ;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
patatoula
Διαχειριστής
Διαχειριστής
patatoula


Αριθμός μηνυμάτων : 10694
Ηλικία : 49
(Τόπος) Από : το 3ο χωράφι αριστερά
Registration date : 22/09/2007

...κάθε Επανάσταση εχει και τα θύματά  της, αντίο Αλέξη....... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ...κάθε Επανάσταση εχει και τα θύματά της, αντίο Αλέξη.......   ...κάθε Επανάσταση εχει και τα θύματά  της, αντίο Αλέξη....... - Σελίδα 3 EmptyΤετ Δεκ 10, 2008 1:13 pm

Exivos έγραψε:
Έχει η πολιτεία ευθύνες και μάλιστα πολλές , πρώτα απ’ όλα η αναδιάρθρωση της αστυνομίας , δεν μπορεί και δεν πρέπει να παίρνουν όπλο όλοι οι αστυνομικοί , οι οποίοι σαφώς και θα πρέπει να εκπαιδεύονται ……….αλήθεια πως μπορεί κάποιος να . «μεταφράσει» το άδικο ξυλοδαρμό μια 15χρονης διαδηλώτριας το απόγευμα και το ταμπούρωμα όταν συμμορίες τα έσπαζαν και τα έκαιγαν όλα ;

ειπες το πιο σωστο ερωτα. δεν εκπαιδευονται σωστα ουτε ουσιαστικα μπαινουν στην αστυνομια ατομα που θελουν να γινουν αστυνομικοι.
ειναι παιδια τα οποια απλα με "μεσον" βρισκουν μια καλη δουλεια "μονιμη"
Ουτε σωστη εκπαιδευση κανουν ουτε σε ψυχολογους τους πανε ουτε τεστ τους κανουν να δουν αν κανουν για αυτη τη σοβαρη δουλεια.

Και μην μου πειτε οτι τωρα που εγινε οτι εγινε θα αλλαξει κατι;; ουτε με αυτην ουτε με την αλλη κυβερνηση
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://patatoula.all-up.com
Exivos
Πατάτα Τηγανιτή με Τυρί
Πατάτα Τηγανιτή με Τυρί
Exivos


Αριθμός μηνυμάτων : 1538
Ηλικία : 58
(Τόπος) Από : 40παράληλος
Registration date : 03/12/2007

...κάθε Επανάσταση εχει και τα θύματά  της, αντίο Αλέξη....... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ...κάθε Επανάσταση εχει και τα θύματά της, αντίο Αλέξη.......   ...κάθε Επανάσταση εχει και τα θύματά  της, αντίο Αλέξη....... - Σελίδα 3 EmptyΤετ Δεκ 10, 2008 1:21 pm

Αν δε γίνει τώρα πότε θα γίνει ;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
patatoula
Διαχειριστής
Διαχειριστής
patatoula


Αριθμός μηνυμάτων : 10694
Ηλικία : 49
(Τόπος) Από : το 3ο χωράφι αριστερά
Registration date : 22/09/2007

...κάθε Επανάσταση εχει και τα θύματά  της, αντίο Αλέξη....... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ...κάθε Επανάσταση εχει και τα θύματά της, αντίο Αλέξη.......   ...κάθε Επανάσταση εχει και τα θύματά  της, αντίο Αλέξη....... - Σελίδα 3 EmptyΤετ Δεκ 10, 2008 2:32 pm

Exivos έγραψε:
Αν δε γίνει τώρα πότε θα γίνει ;
η αποψη μου ειναι οτι δεν θα αλλαξει ποτε αυτη η κατασταση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://patatoula.all-up.com
Exivos
Πατάτα Τηγανιτή με Τυρί
Πατάτα Τηγανιτή με Τυρί
Exivos


Αριθμός μηνυμάτων : 1538
Ηλικία : 58
(Τόπος) Από : 40παράληλος
Registration date : 03/12/2007

...κάθε Επανάσταση εχει και τα θύματά  της, αντίο Αλέξη....... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ...κάθε Επανάσταση εχει και τα θύματά της, αντίο Αλέξη.......   ...κάθε Επανάσταση εχει και τα θύματά  της, αντίο Αλέξη....... - Σελίδα 3 EmptyΤετ Δεκ 10, 2008 3:41 pm

Κανονικά δεν θα ‘πρεπε να συμφωνώ ……….
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tdjm
Συντονιστής
Συντονιστής
tdjm


Αριθμός μηνυμάτων : 371
Ηλικία : 55
Registration date : 24/09/2007

...κάθε Επανάσταση εχει και τα θύματά  της, αντίο Αλέξη....... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ...κάθε Επανάσταση εχει και τα θύματά της, αντίο Αλέξη.......   ...κάθε Επανάσταση εχει και τα θύματά  της, αντίο Αλέξη....... - Σελίδα 3 EmptyΠεμ Δεκ 11, 2008 10:29 am

Διαβάζω ,ακούω ,βλέπω όλες αυτές τις μέρες.

Και εδώ σας διάβασα. Είχα όμως από την αρχή αποφασίσει πως το μόνο που αρμόζει στην κατάσταση είναι η σιωπή.

Εγώ προσωπικά θα μεταφέρω και εδώ αυτό που γράφω κάπου αλλού και όποιος κατάλαβε κατάλαβε.....

----------------------------------------------------------------------------
Θα είχα πολλά να πω ,όπως όλοι άλλωστε ,για την κατάντια .
Ως μάνα όμως και συγκεκριμένα ως μάνα ,ενός αυριανού 15χρονου εν δυνάμει αντιεξουσιαστή ή μη ,εν δυνάμει αστυνομικού ,εν δυνάμει άνεργου από τις καταστροφές ,εν δυνάμει επιχειρηματία , εν δυνάμει δημοσιογράφου κοράκι ,εν δυνάμει ανέντιμου πολιτικού ,υπουργού ,πρωθυπουργού ......έχω χρέος να σιωπήσω!!

Να σιωπήσω και να αναλάβω τις ευθύνες μου.
Είναι αργά για να διορθώσω τα λάθη μου ,τουλάχιστον ας προσπαθήσω να μην ξανακάνω άλλα....

Σιωπή και σκέψη...αυτό αρμόζει στην περίπτωση!!

Γιατί όταν σπέρνεις ανέμους , θερίζεις θύελες!

----------------------------------------------------------------------

Ενα συγνώμη οφείλω όμως να το ζητήσω από την ψυχή αυτού του παιδιού που ΚΑΝΕΙΣ δεν μπήκε στο κόπο να το προστατέψει ούτε όσο ζούσε ,αλλά ούτε και στον θάνατό του......

Το ΚΑΝΕΙΣ θα το συνδέσω με κάποιον άνθρωπο που ένα χρόνο και κάτι πριν ,από υπαιτιότητα του μπουρδέλου κράτους που ΕΙΜΑΣΤΕ ,προσέξτε όχι έχουμε ,ΕΙΜΑΣΤΕ ,έχασε στις φωτιές ΜΑΝΑ -ΓΥΝΑΙΚΑ-ΤΕΣΣΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ.
Αυτός ο άνθρωπος προστάτεψε ,ως όφειλε ,την μνήμη των δικών του και δεν την άφησε να γίνει βορά σε κανενός την μαλακισμένη διάθεση....Τη δική μου ,τη δική σου ,την δική τους.

Σαφώς αυτό εδώ ήταν ΔΟΛΟΦΟΝΙΑ και εκείνο όμως το ίδιο ήταν..Και ευτυχώς που ακόμα κι αν θέλησαν οι δημοσιογράφοι του κώλου ,οι πολιτικοί που εμείς ψηφίσαμε , εμείς οι ίδιοι να το κάνουμε γαμωπαράθυρο, για τα νούμερα της τηλεθέασης , για μερικούς ψήφους ,για την απάνθρωπη κουτσομπολίστικη διάθεση την δική μας ,υπήρξε ένας άνθρωπος που μέσα στον πόνο του μας έριξε μπουνιά στα μούτρα και μας έστειλε στο διάολο......Γιατί εκεί μας αρμόζει να είμαστε ,αφού τέτοιοι είμαστε.
----------------------------------------------------------------------------

ΕΞΕΡΓΕΣΗ και κολοκύθια τούμπανα.....
Ωραία εξέργεση ,από το καναπέ του σπιτιού μας , τα παράθυρα ενός φόρουμ και ενος μπλογκ και με μια μολότοφ στα χέρια.
Και όταν έρθουν οι εκλογές θα τρέξουμε σαν πρόβατα να ρίξουμε το ψηφαλάκι μας......
Αντε ρε.......η εξέργεση και η επανάσταση είναι για άλλους όχι για μας....
Εμείς είμαστε άξιοι της μοίρας μας!!!
----------------------------------------------------------------------------

ΜΑΝΑ ανασκουμπώσου και άρχισε να στέλνεις μυνήσεις και εξώδικα ,απαγόρευσε στον οποιοδήποτε ******* να πιάνει το όνομα του παιδιού σου στο στόμα του..και να το ξεσκίζει..
Εστω κι αργά ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΕ ΤΟ.
Είναι δικαίωμα σου και χρέος σου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://tdjm.blogspot.com/
aerath
Συντονιστής
Συντονιστής
aerath


Αριθμός μηνυμάτων : 12086
Ηλικία : 38
(Τόπος) Από : θέωση είμαι
Registration date : 19/11/2007

...κάθε Επανάσταση εχει και τα θύματά  της, αντίο Αλέξη....... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ...κάθε Επανάσταση εχει και τα θύματά της, αντίο Αλέξη.......   ...κάθε Επανάσταση εχει και τα θύματά  της, αντίο Αλέξη....... - Σελίδα 3 EmptyΠεμ Δεκ 11, 2008 11:47 am

ειναι λιγο δυσκολο αυτο ντινα,γιατιπολλοι ΑΝΘΡΩΠΟΙ βλεπουν τον αλεξη δικο τους παιδι ...εχει γινει κατι σαν εθνικο ζητημα(χρεος)...αμφιβαλλω αν καθεται να παρακολουθει η γυναικα ολα αυτα τα αισχη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/prigkipissoula?ref=name
tdjm
Συντονιστής
Συντονιστής
tdjm


Αριθμός μηνυμάτων : 371
Ηλικία : 55
Registration date : 24/09/2007

...κάθε Επανάσταση εχει και τα θύματά  της, αντίο Αλέξη....... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ...κάθε Επανάσταση εχει και τα θύματά της, αντίο Αλέξη.......   ...κάθε Επανάσταση εχει και τα θύματά  της, αντίο Αλέξη....... - Σελίδα 3 EmptyΠεμ Δεκ 11, 2008 11:50 am

Δεν ξέρω Στέλλα αν τα παρακολουθεί....Πάντως χτες έκανε μια κίνηση με επιστολή στην Στεφανίδου....


Εγώ στην θέση της θα τους είχα φάει τα σωθικά!!!!

Ακριβώς επειδή το βλέπουν σαν δικό τους παιδί πρέπει και να το βουλώσουν....αν το βλέπουν!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://tdjm.blogspot.com/
aerath
Συντονιστής
Συντονιστής
aerath


Αριθμός μηνυμάτων : 12086
Ηλικία : 38
(Τόπος) Από : θέωση είμαι
Registration date : 19/11/2007

...κάθε Επανάσταση εχει και τα θύματά  της, αντίο Αλέξη....... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ...κάθε Επανάσταση εχει και τα θύματά της, αντίο Αλέξη.......   ...κάθε Επανάσταση εχει και τα θύματά  της, αντίο Αλέξη....... - Σελίδα 3 EmptyΠεμ Δεκ 11, 2008 12:01 pm

για να καταλαβω λιγο γιατι κ ξενυχτισμενη κ χαζη ειμαι,η θεση σου σε ολα αυτα ποια ειναι;σαφως θα διαφωνεις με τις καταστροφες,με την επανασταση" ομως;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/prigkipissoula?ref=name
Exivos
Πατάτα Τηγανιτή με Τυρί
Πατάτα Τηγανιτή με Τυρί
Exivos


Αριθμός μηνυμάτων : 1538
Ηλικία : 58
(Τόπος) Από : 40παράληλος
Registration date : 03/12/2007

...κάθε Επανάσταση εχει και τα θύματά  της, αντίο Αλέξη....... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ...κάθε Επανάσταση εχει και τα θύματά της, αντίο Αλέξη.......   ...κάθε Επανάσταση εχει και τα θύματά  της, αντίο Αλέξη....... - Σελίδα 3 EmptyΠεμ Δεκ 11, 2008 12:17 pm

Δύο τινά μπορεί να πάθει κανείς απ’ τα «χαστούκια» ……είτε συνέρχεσαι , είτε μουδιάζει το μάγουλο και δεν καταλαβαίνει τίποτα πλέον …ας διαλέξουμε κατηγορία
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης
Anonymous



...κάθε Επανάσταση εχει και τα θύματά  της, αντίο Αλέξη....... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ...κάθε Επανάσταση εχει και τα θύματά της, αντίο Αλέξη.......   ...κάθε Επανάσταση εχει και τα θύματά  της, αντίο Αλέξη....... - Σελίδα 3 EmptyΠεμ Δεκ 11, 2008 12:21 pm

πολύ σωστό αυτό... πολύ φοβάμαι πως η Ελλάδα έχει μια τάση για μούδιασμα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tdjm
Συντονιστής
Συντονιστής
tdjm


Αριθμός μηνυμάτων : 371
Ηλικία : 55
Registration date : 24/09/2007

...κάθε Επανάσταση εχει και τα θύματά  της, αντίο Αλέξη....... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ...κάθε Επανάσταση εχει και τα θύματά της, αντίο Αλέξη.......   ...κάθε Επανάσταση εχει και τα θύματά  της, αντίο Αλέξη....... - Σελίδα 3 EmptyΠεμ Δεκ 11, 2008 12:25 pm

Η θέση μου είναι πως πρέπει να σιωπήσουμε στην μνήμη αυτού του παιδιού και αυτής της μάνας που βολοδέρνει....!

Θεωρώ περιττό να συμφωνήσω ή να διαφωνήσω με τις καταστροφές...

Λέω παραπάνω ότι αύριο μπορεί να είναι ο γιος μου στην θέση όλων αυτών ,του παιδιού ,του μπάτσου ,του πολιτικού , του δημοσιογράφου ,του μπουρλιοτιέρη...και πως όλοι οι παραπάνω είναι δημιούργημα δικό μου ,δικό σου ,όλων μας.

Αν κι αυτή την στιγμή δεν μπορούμε να καταλάβουμε πως φταίμε όλοι, εεεε δεν πρόκειται να αλλάξει τίποτα τελικά...

Αν εσύ ή εγώ που λες ή λέω ότι καλά έκαναν τα παιδιά και διαδήλωσαν ,δεν ήσουν εκεί ,μαζί τους να διαδηλώνεις , να φωνάζεις ,να αντιστέκεσαι ..τότε γιατί σκατά μου μιλάς, σου μιλάω ...αυτό λέω.

Λέω πάλι πως σε μια δημοκρατία η μόνη δύναμη που έχουμε είναι το ότι ψηφίζουμε....

Ε ας μην ψηφίσει κάνενας ,αν τόσο νοιαζόμαστε για αυτά που γίνονται...

Ας βγουν 5 6 εκατομμύρια Ελληνες στις επόμενες εκλογές και ας πάνε για ξάπλα στην παραλία....
Αλλα αυτό θέλει αρχίδια και εμείς δεν τα έχουμε...και κάθε κουβέντα μετά είναι άκυρη....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://tdjm.blogspot.com/
patatoula
Διαχειριστής
Διαχειριστής
patatoula


Αριθμός μηνυμάτων : 10694
Ηλικία : 49
(Τόπος) Από : το 3ο χωράφι αριστερά
Registration date : 22/09/2007

...κάθε Επανάσταση εχει και τα θύματά  της, αντίο Αλέξη....... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ...κάθε Επανάσταση εχει και τα θύματά της, αντίο Αλέξη.......   ...κάθε Επανάσταση εχει και τα θύματά  της, αντίο Αλέξη....... - Σελίδα 3 EmptyΠεμ Δεκ 11, 2008 12:31 pm

ετσι ακριβως ξανθια. αυτο που εγραψες ειναι το σωστοτερο "σε μια δημοκρατία η μόνη δύναμη που έχουμε είναι το ότι ψηφίζουμε...."

ελα ομως που οι περισσοτεροι ψηφιζουν για δικα τους συμφεροντα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://patatoula.all-up.com
tdjm
Συντονιστής
Συντονιστής
tdjm


Αριθμός μηνυμάτων : 371
Ηλικία : 55
Registration date : 24/09/2007

...κάθε Επανάσταση εχει και τα θύματά  της, αντίο Αλέξη....... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ...κάθε Επανάσταση εχει και τα θύματά της, αντίο Αλέξη.......   ...κάθε Επανάσταση εχει και τα θύματά  της, αντίο Αλέξη....... - Σελίδα 3 EmptyΠεμ Δεκ 11, 2008 12:32 pm

Αυτό είναι που δεν καταλαβαίνουμε Ξένια .....οτι στο όνομα του συμφέροντος του προσωπικού πουλήσαμε την ψυχή μας στο διάολο και τώρα ζητάμε και τα ρέστα!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://tdjm.blogspot.com/
Exivos
Πατάτα Τηγανιτή με Τυρί
Πατάτα Τηγανιτή με Τυρί
Exivos


Αριθμός μηνυμάτων : 1538
Ηλικία : 58
(Τόπος) Από : 40παράληλος
Registration date : 03/12/2007

...κάθε Επανάσταση εχει και τα θύματά  της, αντίο Αλέξη....... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ...κάθε Επανάσταση εχει και τα θύματά της, αντίο Αλέξη.......   ...κάθε Επανάσταση εχει και τα θύματά  της, αντίο Αλέξη....... - Σελίδα 3 EmptyΠεμ Δεκ 11, 2008 1:15 pm

Σε μια δημοκρατία υπάρχουν πολλοί τρόποι έκφρασης δεν είναι μόνο το δικαίωμα της εκλογής –αυτό είναι άλλωστε ο ορισμός της δημοκρατίας –θεωρώ άδικο να εκλέγεται ένα κόμμα κυβέρνηση με το ελάχιστο ποσοστό και από λίγους , ίσως μια λύση είναι να είναι οι μεταφερόμενοι ψηφοφόροι , αυτό που «ζούμε» τώρα επανάσταση δεν είναι -γνώμη μου- είναι μια καλή ευκαιρία όμως να συνέλθουμε και να αναλογιστούμε της ευθύνες μας αρχής γενομένης από την τιμωρία του αυτόκλητου θύτη που μας προσβάλει όλους , πολίτες και αστυνομία
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ATBG7
Συντονιστής
Συντονιστής
ATBG7


Αριθμός μηνυμάτων : 883
Ηλικία : 50
(Τόπος) Από : ΠΟΥΘΕΝΑ ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΑΡΧΩ
Registration date : 24/09/2007

...κάθε Επανάσταση εχει και τα θύματά  της, αντίο Αλέξη....... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ...κάθε Επανάσταση εχει και τα θύματά της, αντίο Αλέξη.......   ...κάθε Επανάσταση εχει και τα θύματά  της, αντίο Αλέξη....... - Σελίδα 3 EmptyΠεμ Δεκ 11, 2008 8:33 pm

Εγώ θα απαντήσω με ένα δικό μου άρθρο που θα ανεβάσω σε λίγες ημέρες, μόλις βρω λίγο χρόνο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
...κάθε Επανάσταση εχει και τα θύματά της, αντίο Αλέξη.......
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
patatoula :: Η ΠΑΤΑΤΟΓΩΝΙΑ ΜΑΣ :: Άρθρα-
Μετάβαση σε: